image

Воїн Закарпатської гірсько-штурмової бригади везе побратимів на найстаріший марафон Європи в Кошице

Скалічені у війні на Донбасі українські воїни візьмуть участь у Міжнародному Кошицькому марафоні миру

Воїн 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади Вадим Свириденко пройшов пекло боїв під Дебальцево та Щастям. Його БТР потрапив на міну, Свириденко був покаліченим, але командир його врятував і переніс до автомобіля "Урал", де також було багато поранених воїнів. Автомобіль повинен був їхати в тил до наших позицій, але також потрапив на міну. 

"Коли на ранок я отямився, то в машині була тиша – я зрозумів, що зі всіх поранених живим залишився я один. Ще протягом чотирьох ночей я залишався у розбитому «Уралі». Там така місцевість, що коли  -20°, то відчуття, що всі -30°. Ну і мороз зробив своє діло". Пораненого та з відмороженими кінцівками його знайшли бойовики ДНР і відвезли до себе. Спочатку катували, але потім зрозуміли, що Вадим і так вже майже присмерті і віддали на український бік. Вадиму ампутували всі кінцівки.

Однак воля до життя дала свої результати. У Вадима Свириденка протези і він не здався, а почав активно займатися собою.

Зараз воїн Закарпатської бригади Вадим Свириденко є Уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій. Він зібрав групу побратимів, які також отримали важкі каліцтва на фронті і мають інвалідність, щоб повезти їх на найстаріший марафон Європи - Кошицький міжнародний марафон.

Як розповів виданню prozak.info радник мера Кошице з питань співпраці з Україною Едуард Бураш, вже зранку в п'ятницю українські воїни прибувають до Ужгорода і з нашого міста відправляються до Кошице для участі в марафоні. Зі слів Бураша, вони братимуть участь на різних дистанціях. При цьому троє з них візьмуть участь на повній марафонній дистанції 42 кілометри. 

Ще троє учасників візьмуть участь у напівмарафоні (21 кілометр), а спеціальну дистанцію 4,5 кілометри пробіжать четверо ветеранів війни на Донбасі, які в ході бойових дій отримали важкі поранення.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com