image

Як переказати електронні гроші з-за кордону - юрист із Закарпаття

13 лютого набули чинності важливі зміни до   Положення про електронні гроші в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку від 04.11.2010 року № 481. 

Основний зміст змін полягає у забезпеченні подальшого розвитку роздрібних безготівкових платежів з використанням електронних платіжних засобів, насамперед шляхом забезпечення доступу до ринку міжнародних систем інтернет-розрахунків (PayPal, E-Gold, WebMoney тощо).

Зокрема передбачено, що користувач - фізична особа має право отримувати з-за кордону електронні гроші, випущені за кордоном, за умови, що міжнародна система інтернет-розрахунків забезпечує погашення цих електронних грошей шляхом перерахування коштів на рахунок користувача - фізичної особи в українському банку. Тобто електронні гроші мають перетворитися в реальні гроші.

При цьому кошти можуть зараховуватися:

1) на рахунок клієнта в українському банку, відкритий у іноземній валюті;

2) на рахунок клієнта в українському банку, відкритий в національній валюті (після конвертації).

Іншими словами це означає, що при здійсненні переказу електронних грошей з-за кордону обрана вами платіжна система повинна забезпечити переведення електронних грошей у відповідний гривневий чи валютний (долари, євро) еквівалент на вашому рахунку в українському банку. Сам переказ здійснюється виключно у безготівковій формі. При цьому зняти гроші можна з використанням платіжних інструментів міжнародних платіжних систем (платіжних карток Visa, Master Card тощо).

За чинним законодавством під електронними грошима (e-money) слід розуміти одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі. В Україні випуск електронних грошей може здійснюватися виключно банками.

Раніше приймати з-за кордону електронні гроші дозволялося лише підприємцям, зареєстрованим відповідно до законодавства України та які на підставі договору, укладеного з емітентом або агентом з розрахунків, приймають електронні гроші як засіб платежу за товари (п.8.2 Положення).

При цьому у червні 2015 року Національний банк України зареєстрував платіжну систему WebMoney.UA як внутрішньодержавну систему розрахунків. Завдяки набутому статусу правова основа діяльності цієї платіжної системи в Україні зміцнилася, посилилися і юридичні гарантії для користувачів системи, і можливості контролю за її роботою з боку НБУ.

Віталій Дацюк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com