image

Як платити за газ, якщо вам дописують зайві кубометри, - юрист із Закарпаття

Мабуть, кожному закарпатцю знайома ситуація, коли показник лічильника газу в квитанції є значно вищим від показника, який ви подавали контролерам. Таким чином, доводиться або переплачувати за зайві кубометри, або сваритися з працівниками газового господарства і вимагати заміни квитанції. Однак можна вийти з такої ситуації і без переплат чи псування нервів.

Ситуація із дописуванням зайвих кубометрів пояснюється тим, що у випадку, якщо показники лічильника газу були зняті не в останній день місяця (зазвичай контролери це роблять у 20-х числах), а споживач потім не подав показник за повний календарний місяць, то газове господарство проводить нарахування за послуги газопостачання на підставі планових платежів. Тобто, якщо показник був знятий 25-го числа, то за решту днів місяця вам додадуть так званий прогнозований обсяг використаного газу. Такий порядок передбачено п.13 Правил надання населенню послуг з газопостачання. При цьому прогнозоване нарахування за спожитий газ мають проводити відповідно до встановленої методики. Однак трапляються випадки, коли споживачам дописують по 50 чи 100 кубометрів, хоча за весь місяць був спожитий значно менший обсяг газу. Така ситуація є особливо неприйнятною з огляду на теперішні ціни на газ, а також у зв’язку з тим, що споживачам важливо вкластися у обсяг 1200 куб. метрів протягом опалювального періоду (з 1 жовтня по 31 березня), щоб платити за пільговою ціною 3,60 грн.

Якими є варіанти виходу із цієї ситуації:

1. Щоразу самостійно фіксуйте показники лічильників газу в останній день звітного місяця і передавайте дані до газового господарства не пізніше 1-го числа місяця наступного за розрахунковим. Зробити це можна за номером багатоканальної телефонної лінії (0312) 48-83-04 (дзвінки безкоштовні). Таким чином, у квитанції вам вже не зможуть дописати плановий показник із зайвими кубометрам.

2. Оплачуйте за спожитий газ через особистий кабінет споживача на сайті http://104.ua/ua/cabinet. Це дозволить вам самостійно вказувати реальні показники свого газового лічильника та проводити розрахунки онлайн.

3. Навіть якщо ви вже отримали платіжку із необгрунтовано завищеним показником та захмарною сумою, не поспішайте її оплачувати чи йти сваритися у газове господарство. У вас все одно є можливість самостійно та без зайвого нервування заплатити за споживання газу відповідно до фактичного показника свого лічильника, а не за прогнозованим нарахуванням. Для цього у квитанції відведено спеціальне віконце (див. на фото), куди слід внести фактичні показники лічильника та ціну газу, розрахувати самостійно суму, яку потрібно сплатити. При оплаті необхідно проконтролювати, щоб касир банку або відділення зв'язку вніс фактичні показники приладу обліку в платіжку, яка видається касовим апаратом. Це пов’язано з тим, що інформація про оплату з показниками лічильника газу надходить до підприємства лише в електронній формі. Тому важливо, щоб касир вніс до електронної бази саме ваш показник.

Читайте також: Якою буде ціна на газ та електрику впродовж опалювального періоду

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com