image

Як проходила сесія Ужгородської міськради і що прийняли депутати

Цього разу будівлю мерії ніхто не «мінував»

Як ми повідомляли, днями тричі «мінували» сесію Ужгородської міськради і зрештою знайшли якусь гранату, яка, насправді, була лише муляжем. Тим не менше сесію перенесли. І ось сьогодні відбулося її продовження.

Цього разу обійшлося без мінувань і депутати спокійно могли приймати потрібні їм рішення. Дерибанити могли спокійно, бо активісти були напрочуд інертними.

Приватизація комунальних об’єктів

Розпочали сесію із проекту рішення про Програму приватизації об’єктів комунальної власності.  Мер Ужгорода Богдан Андріїв виступив і сказав, що потрібно голосувати за кожен об’єкт окремо. Стало зрозуміло, що по деяким об’єктам на комісіях не було досягнуто компромісу. У цілому депутати підтримували приватизацію, але декілька об’єктів таки залишаться у комунальній власності.

Що цікаво, не підтримали депутати приватизацію декількох майстерень художників, а саме пунктів:

21. Нежитлове приміщення загальною площею 29,9 кв.м. м. Ужгород, вул. Крилова, 12 Викуп (Художник Ковач А.М.)

22. Вбудоване мансардне приміщення загальною площею 28,9 кв.м. м. Ужгород, вул. Крилова, 12 Викуп (Морквич В.В.)

23. Нежитлові підвальні приміщення загальною площею 83,3 кв.м. м. Ужгород, вул. Висока, 10 Викуп (Художник Ерфан Ф.П.)

24. Вбудоване нежитлове приміщення загальною площею 14,6 кв.м. м. Ужгород, пр. Свободи, 48 Викуп (ФОП Немеш С.В.)

25. Нежитлові приміщення загальною площею 58,1 кв.м. м. Ужгород, вул. Добрянського, 8

Викуп (ФОП Сугоконь С.В.)

26. Нежитлове приміщення загальною площею 13,2 кв.м. м. Ужгород, вул. Мукачівська, 30 Викуп (ТОВ «Агенція нерухомості «Атланта»)

У цілому рішення підтримали 24 депутати із 34 присутніх.

Скоріше за все, депутати не звикли, що можна якось так віддати комунальні об’єкти в приватну власність і не отримати від цього якогось конверту. А що візьмеш з бідних художників…

Землю роздавали щедро

Земельні ділянки депутати роздавали легко і швидко. Пакетом пішло під приватизацію майже сто земельних ділянок і ще на стільки ж депутати дали дозвіл на розробку відповідної документації з подальшою можливою передачею в приватну власність.

Якщо проглянути список уважно, до здебільшого ділянки отримували ті, хто на них має будинки, або бізнес-об’єкти і ділянки їм потрібні для ведення бізнесу. Є дивні виділення ділянок для облаштування проходу в багатоквартирному будинку під конкретну персону. Тобто, хтось собі облаштував у багатоквартирному будинку окремий вхід. Напевно, переробивши квартиру в якусь аптеку чи магазин. Але хто з цим буде розбиратися.

За землю мало не почубилися вірники

Через землю виник скандал між вірниками різних конфесій: християни не могли поділити між собою земельну ділянку (кадастровий номер 2110100000:19:003:0034) площею 0,2787 га для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул. Минайській, 71.

Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки просила релігійна громада УПЦ Київського патріархату Святих Рівноапостольних князя Володимира Великого і княгині Ольги, аби та згодом перейшла їм у постійне користування. Проти цього виступила греко-католицька громада. У залі засідань виникла невелика сварка, але до мордобою між попами не дійшло. Зрештою депутати відправили проект рішення на довивчення, створивши окрему комісію для вивчення цього питання.

Вивіски на магазинах будуть контролювати

Розглядали депутати і зміни до Порядку встановлення вивісок в місті Ужгород.

“Цими змінами ми чіткіше визначаємо, що таке вивіска і як діяти далі. Ви ж бачите, що у нас вивіски в історичній частині не відповідають естетичним нормам і вимогам ”, - розповів М.Івегеш, в.о. начальника управління містобудування та архітектури.

Депутати міської ради не зовсім зрозуміли, що таке вивіска і плутали її з рекламоносіями. Наприклад тугодумством відзначився депутат Михайло Чурило, який двічі вносив пропозиції щодо мораторію розміщення нової реклами та змін в уже розміщеній.

Архітектор Івегеш двічі пояснював тугодуму Чурилу, що вивіски до реклами відношення не мають, але це майже не допомагало. Рішення по вивіскам ледве прийняли.

Звільнити політичних в'язнів Росії

27 ужгородських депутатів проголосували за звернення до влади Росії з вимогою звільнити ув’язнених українців Надію Савчено, Олега Сенцова та інших. Можливо це звернення не було до влади Росії, бо у ньому йшлося і про покарання Росії за утримання українців у тюрмах. Одним словом, депутати вирішили показати, що вони великі демократи і вболівають за долю українців, які перебувають у тюрмах Росії.

На сесію за паспортами і через турнікети

Тим не менше, демократами депутати не є. Вони звичайні перелякані дерибанники, які хочуть, щоб активісти їм не заважали розкрадати місто. Про це свідчить те, що рада прийняла новий регламент роботи. За ним на сесію міської ради можна прийти лише попередньо повідомивши про своє бажання бути присутнім на засіданні і це треба зробити не пізніше, ніж за півгодини до початку роботи.

Бажаючих пройти пропускатимуть через спеціальну арку-турнікет. Ну і про документ потрібен, як без папірця… І якщо напередодні влада мало не клялася, що доступ до сесій буде вільним і навіть розпорядження було більш менш демократичним, на сесії прийняли зовсім інший варіант і без тих поправок, про які просили громадські активісти.

«Пропускні режими і паспорти – це незаконно», – сказав голова Громадської ради при Ужгородській міськраді Олександр Пересоляк.

 «Ви є лише модератором. Тому прошу давати слово, коли просимо. Фракція «Самопоміч» та я, як голова регламентної комісії, кажу, що всі позиції, які ми пропонували – ви проігнорували. Домовленості варто виконувати», – сказав депутат від «Самопомочі» Микола Сюсько.

Згодом ще була словесна перепалка між депутатами Богуславським та Гомонаєм, але меру Андрієву та його дерибанній більшості було якось все одно, що там кажуть про демократію: рада закрилася від громадськості.

Чинну Громадську раду можуть розігнати

Даремно Олександр Пересоляк намагався йти проти самодурів від міської влади - Ужгородська міськрада розглянула правки до Положення про Громадську раду при Ужгородській міськраді.

28 депутатів вирішили заслухати на наступній сесії звіт про два роки діяльності Громадської Ради і окремим пунктом внесли також можливість висловлення недовіри персональному складу громадської ради більшістю від загального складу Ужгородської міськради. Таким чином, на будь якій сесії депутатська більшість мера Андріїва може висловити недовіру чинній Громадській раді і обрати свою ручну. Тим більше, що сам мер Андріїв на сесії натякнув, що діюча Громадська рада не дотримується чинного Положення.

Читайте також: Мер Ужгорода підірвав мережу дешевим популізмом

Фото: Голос Карпат

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com