image

Як провалилася операція російських спецслужб в Закарпатті (ХРОНІКА)

Російські спецслужби мали намір розіграти угорську карту в Закарпатті, але цю спецоперацію викрили спецслужби України

По-перше, активізація спецслужб Росії в Закарпатті насторожує. Операція ФСБ може бути лише початком більш серйозних провокацій.

По-друге, дивує, що ряд закарпатських видань піддалися на російську провокацію. Або не піддалися, а вони можуть бути в цій російській обоймі.

По-третє, часто і без втручання російських спецслужб в Закарпатті дехто намагається спровокувати конфлікт між угорцями та українцями, навіть не підозрюючи, що цим самим грають на руку Кремля.

А тепер про саму провокацію.

Деякі закарпатські та російські видання повідомили про те, що на в'їзді в Берегівський та Виноградівський райони угорці Закарпаття встановили стели, на яких було написано, що в цих районах розмовляють угорською мовою.

Вже через день ті ж видання повідомили, що стели з написом зруйнували невідомі.

Згодом ті ж видання поширили інформацію про те, що СБУ арештувало керівництво Берегівського району за сепаратизм, мовляв, вони вимагали від Києва більшої самостійності.

Всі ці інформації активно обговорювалися в соцмережах, мало хто задавався питанням, наскільки вони правдиві.

На жаль, підлили масла у вогонь і ряд народних депутатів. Зокрема, нардеп Юрій Береза від "Народного Фронту" сказав, що СБУ зобов'язана припиняти виступи угорської громади Закарпаття про додаткові повноваження та встановлення вказівних стел угорською мовою. "Сильна київська рука повинна вдарити, і вдарити так, щоб ні у кого не було бажання "качати". І взагалі, це схоже на свідому провокацію, елемент гібридної війни, частиною яких став той же Медведчук, і той же клан Балог", - заявив він.

Потім нардеп Семен Семенченко висловився практично так само і додав, що Угорщина останнім часом активно фінанесує різні програми допомоги закарпатським угорцям. Дивно тільки, чому Семенченко вважає це поганим, адже у всьому світі держави надають допомогу громадянам своєї національності, які проживають компактно в інших державах. Ну за виключенням України. 

Здавалося б провокація матиме продовження і посварить угорців з українцями в Закарпатті. Але так не сталося.

Згодом одна з угорських організацій Закарпаття оприлюднила нарешті заяву, у якій йдеться, що угорці Закарпаття не встановлювали ніяких стел і ті, що продемонстровані на фото, написані з помилками.

ugortsi

Згодом одне з інтернет-видань області також показало першоджерела цих провокативних інформацій і простежило ланцюжок, який чітко викриває і закарпатські видання, які служать Росії.

Ну а вже потім і наше СБУ нарешті повідомило, що було затримано провокатора, який є виконавцем указів російських спецслужб.

Під час бесіди з оперативниками спецслужби затриманий провокатор повідомив, що за 10 тисяч гривень отримав замовлення на підготовку тенденційних матеріалів від особи, яка користується телефоном російського оператора стільникового зв’язку.

За словами затриманого, він неодноразово виконував замовлення з РФ, зокрема щодо висвітлення подій 2 травня в Одесі. Обов’язковою умовою співпраці російський замовник завжди висував дотримання класичних для спеціальних служб вимог конспірації. 

 

Ну а потім вже і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль дав свій коментар щодо цих подій:

"Спецоперації ФСБ на Закарпатті із встановленням провокаційних стел, які мали посварити українців з угорцями, провалилася, – наголошує Геннадій Москаль. – Замість очікуваного в Росії скандалу вийшов «пшик» – інформаційними спонсорами провокації стали тільки кілька маргінальних прокремлівських інтернет-ресурсів і мукачівський сайт Віктора Балоги. Після такого фіаско в 5-му управлінні ФСБ, яке планувало цю спецоперацію на Закарпатті, почалася паніка. Намагаючись врятувати ситуацію, контрольовані ФСБ засоби масової інформації взялися вкидати різноманітні фейки, які включали вигадані цитати лідерів угорських організацій і події, яких не було в природі. Апофеозом цієї маячні стала розповсюджена «качка» про арешт співробітниками СБУ голови Берегівської районної ради Йосифа Шіна за сепаратизм. Найсмішніше, що російські центральні ЗМІ поширили цю «сенсацію» якраз тоді, коли ми разом із Й.Шіном відзначали 954-річницю створення м.Берегово. Тому єдиним результатом цієї інформаційної диверсії стало те, що ми із «арештованим» Й.Шіном посміялися з недолугості росіян і випили гарного вина за дружбу між українцями й угорцями.
Окремо скажу, що мені особисто, як колишньому заступнику голови СБУ, дуже дивно, що в ФСБ працюють настільки слабкими, непрофесійними й примітивними методами".

Таким чином, можна стверджувати, що провокація російських спецслужб провалилася. Занадто довго ми живемо разом у багатокультурному краї і наша культура, звичаї вже давно переплетені. Українці Закарпаття залюбки танцюють угорський чардаш на весіллях і навчилися готувати угорські страви вже краще, за самих угорців. Ну а багато закарпатських угорців боронять цілісність нашої країни в зоні АТО і готові віддати життя за це. Ми не хочемо сваритися. 

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com