image

Як святкувала ювілей 3-я школа (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У суботу було два знаменні ювілеї ужгородських шкіл: 50--річчя 6-ї школи та 70-річчя 3-ї школи.

Більш помпезним було святкування 70-річчя школи №3.

Драмтеатр був переповнений.

Ось як описує церемонію святкування Ужгородська міськрада:

Крім ЗОШ №6, якій виповнилося 50 років, сьогодні в Ужгороді відзначала ювілей ще одна школа – спеціалізована №3 святкувала 70-ліття.
Атмосфера у залі обласного драмтеатру, де зібралися численні учні, випускники, вчителі була, як і в школі, щирою і сімейною, якщо сміялися, то до сліз, а в окремі моменти навіть гості, які лише долучилися до цієї великої родини, затамовували подих, відчуваючи, буквально, мурашки на шкірі.
Почали урочистості зі слайдів із фото школи, учнів, учителів під пісню "Как молоды мы были". Фото кожного педагога зустрічали бурхливими оплесками і ці слайди були фоном всіх дійств, виступів на сцені впродовж усього вечора.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, вітаючи присутніх, нагадав, що навчальний заклад має більш давню історію, яка сягає ще в 30-і роки, а тільки із 46 року він став власне школою. Зараз це єдина в Ужгороді ЗОШ із російською мовою навчання, де на надзвичайно високому рівні викладається англійська, а також вивчають чеську, а в рамках недільної школи ще й вірменську мову. У цій же школі зараз вчаться і багато дітей-переселенців, які втекли від жахів війни із зони АТО.
Серед численних грамот, які Богдан Євстафійович вручив педагогам від Ужгородської міської ради – і Валентині Петрівні Демченко, яка пропрацювала 51 рік і, запевняють, пам'ятає все про кожного учня.
Перші 22 випускники закінчили школу в 1947 році, а загалом за 68 випусків було 3500 учнів, із них 259 медалістів. Ведучі вечора, можна сказати вже відомі шоу-мени, теж колишні випускники школи Валерій Митейко і Тудор Кілару, наводили й інші цікаві цифри: у закладі вчилися 17 пар близнюків, 100 сімейних династій, 13 із нинішніх вчителів школи –– тут навчалися, 275 випускників виїхали за кордон, 93 учні поєднали свої долі, створивши сім'ї.

Директор Світлана Фесенко відзначила, що 3-я школа, це заклад, де цінують історію, надбання попередніх поколінь, батьки підказують учителям, як розвивати заклад, а оскільки більшість приводять потім вчитися своїх дітей і онуків, то в класах чимало мам і тат – давні друзі і однокласники.
Про особливу атмосферу і шкільне братство говорила також багаторічний – із 1986 по 2012 рік – директор школи Тетяна Тищенко. Вона ж попросила вшанувати хвилиною мовчання педагогів і випускників, які вже пішли з життя.

Весело згадували особливості школи, ведучі запрошували встати у залі тих, хто залазив у 18-у аудиторію через вікно, кому у житті знадобилася алгебра, хто запізнювався на політінформацію і хто таємно курив у туалеті. Показали й зняту на відео екскурсію сучасною школою, яку провели теперішні учні. А з найменшими – першокласниками записали їхні щирі відповіді на запитання, серед яких були і дуже серйозні: як змінити країну, чи ефективна люстрація і за кого голосували на виборах.

На сьогоднішню зустріч прийшли навіть випускники ще 50-х років, приїхали і були присутні в залі колишні вчителі та учні 3-ї школи з Будапешта, Кошице, Анкари, Риму, Відня, Ізраїлю, Канади, Сан-Франциско. Відеопривітання надіслали із Бельгії, Болгарії, Лондона, Праги, Монреалю, Німеччини, Канади, Портланда, Казахстану.

Нинішні школярі показали свої численні таланти не тільки у навчанні: виконували і класичні музичні твори, і пісні під супровід саксофону, і оперні твори, танцювали учасники "Бліцу" і студії "Зефірчик", жартували КВНщики.

А насамкінець весь зал стоячи співав гімн рідної 3-ї школи…

Читайте також: Ідеологічне протистояння навколо третьої школи Ужгорода

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com