image

Як в Ужгороді вручали другий Орден Марії Терезії (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

В Ужгороді відбувся світський захід за участі нащадків Імператриці - принців Шандора та Герти Габсбургів, під акомпанемент спеціально написаної музики – «Крила Марії Терезії», танців від «Бліцу» і з солодким присмаком «Марія Терезія», який створив відомий шоколадьє Валентин Штефаньо – цьогорічний кавалер  Ордену. 

Дійство відбулося 2 вересня неподалік Ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального греко-католицького собору, поруч із пам’ятником Імператриці, у приватному сквері родини Панових.

IMG_1512 IMG_1507

Орден вручали вдруге. Першим кавалером Ордену Марії Терезії минулого року стала Олена Камінська, хореограф зі світовим визнанням, автор ідеї та керівник ужгородської ССТ «Бліц». Орден присуджують раз на рік одній особі, яка внесла значний особистий внесок у розвиток економіки та бізнесу, освіти та культури, розвитку громадянського суспільства та іміджу Ужгорода/Закарпатської області. З 2015 року Орден має королівський патронат родини Габсбургів, що є свідченням його міжнародного визнання та ваги у впливових європейських колах.

IMG_1499 IMG_1505

Церемонію вручення Ордену модерував дипломат, юрист, громадський діяч, кандидат історичних наук, доктор філософії, доцент в галузі міжнародних відносин, зарубіжний член Угорської академії наук, один з ініціаторів Ордену Ален Панов.

«Ми живемо з вами в чудовому європейському місті з хорошою аурою, багатою історією, якій понад тисяча років. За цей час місто пережило дуже багато подій, але завжди було європейським за духом. Дуже цікава сторінка історії повязана з іменем Марії Терезії. Це особа, яка ніколи не була у нашому місті, але зробила дуже багато для того, аби ми могли ним милуватися. Це та особа, яка визначивши Ужгород центром Єпархії, дала йому поштовх як місту регіональному значенню, визначила на майбутнє нашу непровінційність», - зазначив Панов на початку заходу. Також додав, що ініціатива зі створення пам’яника Імператриці була приватною, але  коли робиться добро – є зворотній зв’язок. В Ужгороді є люд, які готові змінювати місто на краще.

IMG_1519 IMG_1550

Принци Шандор та Герта Габсбурги є восьмим поколінням Марії Терезії. З нагоди урочистостей вони приїхали на Закарпаття з Відня. Ерцгерцог Шандор подякував за запрошення у своєму виступі сім’ї Панових і Корпусу Миру, а також пригадав досягнення Марії Терезії, які мали вплив на Закарпаття. Принц Шандор переконаний, що подібний захід має стати прикладом для наслідування, а також прикладом того, як потрібно об’єднуватися сьогодні.  

IMG_1546 IMG_1562

Кавалером імені ордену Марії Терезії 2016 року став відомий на Закарпатті і поза його межами кондитер Валентин Штефаньо. Справжній ужгородець, людина з великим серцем, той, хто робить Ужгород більш солодким, - охарактеризував його Ален Панов.

«Будь-яка нагорода, яку отримує людина – наче плід дерева, який вона колись посадила. Це підтвердження того, що людина рухається у правильному напрямку. Людина не має права опуститися нижче того рівня, як її оцінили», - дещо по-філософськи подякував за нагороду Валентин.

IMG_1533

Оскільки люди зазвичай здобувають успіх спільно зі своєю командою, цього року умови нагородження Орденом дещо змінили – ввели спеціальні відзнаки людям, колективам, які допомогли кавалеру ордену у його праці на користь Ужгорода і Закарпаття. Відтак кондитерську «Валентин і Валентина Штефаньо» нагородили спеціальною відзнакою. Другу таку відзнаку вручили студії сучасного танцю «Бліц».  

IMG_1574 IMG_1595

Після нагородження гості слухали спеціально написану для заходу мелодію «Крила Марії Терезії», написану композитором Дмитром Фесенком, а також насолоджувалися танцями студії сучасного танцю «Бліц» і смакували «Марію Терезію» від Валентина Штефаньо.

IMG_1558 IMG_1602

Наталія Каралкіна,

Фото Роберта Паппа

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com