image

Як в центрі Ужгорода кінотеатр перетворили на величезний смітник (ВІДЕО)

Кінотеатр "Ужгород" у самому серці міста перетворився на величезний смітник

Кінотеатр став одним із багатьох об'єктів, які дісталися нам з періоду перебування краю в складі Чехословаччини. Це був золотий період розвитку нашого міста зокрема. Тоді відношення до якості архітектури було особливим. Об'єкти будувалися за проектами провідних чехословацьких архітекторів. Тодішній президент Чехословаччини Томаш Масарик культивував смак в архітектурі і до проектів запрошувалися архітектори з ім'ям. 

Будівлю кінотеатру зведено у 1932 році за проектом кошицького архітектора Людовіта Оелшлеґера (Ľudovít Oelschläger). Спроектована споруда у 1930 році, а саме будівництво розпочалось 1931 року на замовлення влади Ужгорода. Загальний кошторис будівництва складав 5,3 млн чеських крон.

Головним підрядником було будівельне підприємство інженерів Гуґо Кабоша та Золтана Орото (Ing. Hugo Kabos a Ing. Zoltán Arató). Столярні та скляні роботи виконувались фірмою Симона Шпіри (Simon Spira) з Мукачева. Всі електромонтажні роботи та виготовлення систем освітлення було доручено фабриці світильників Адальберта Ріхтера (Adalbert Richter ) з міста Їржіков.

Будівля кінотеатру «Ужгород» побудована в стилі експресіонізму. У ній втілені всі головні принципи сучасної архітектури, що зароджувалась у міжвоєнний період — колони-опори, вільне планування, плаский дах, стрічкові вікна та вільний фасад.

Кінотеатр проіснував 80 років і раптово шляхом афери мера Ужгорода Віктора Погорєлова перейшов у приватну власність. Новий власник з Івано-Франківщини почав реконструкцію, яка більше нагадувала вандалізм. А потім все зупинилося. І от зараз тисячі туристів проходять центральною вулицею історичного Ужгорода і бачать розбиту будівлю, яка перетворилася на величезний смітник. І звідти йде нестерпний сморід. 

Влада міста доволі пасивно спостерігає за тим, як розвалюється ця будівля. Хоча й подають якісь скарги на власників. Тут діяти потрібно радикально. Якщо не виконують умови реконструкції, то варто повернути будівлю у власність громади, провести реконструкцію за рахунок грантів та бюджету. Якщо у короткі терміни не вдається провести реконструкцію, то негайно змусити власників прибрати сміття з будівлі і закрити будівлю на період туристичного сезону якоюсь сіткою чи ДСП. Бо наразі ця будівля просто жахає туристів. 

Дивіться також сюжет від телеканалу Сіріус. 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com