image

Як відновлюють дитячу залізницю в Ужгороді (ФОТО)

На території дитячої залізниці тривають роботи з відновлення. Унікальний туристичний об'єкт Ужгорода повинен запрацювати цієї осені, хоча завершення проекту можливе й раніше, вважає голова ГО "Боржавська вузькоколійка", активіст Денис Добра. 

Відновлення залізниці зайнявся особисто голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. "Дитяча вузькоколійка залишиться на балансі Львівської залізниці, яка взялася її відновити за умови співфінансування з обласного та Ужгородського міського бюджету, – зазначає Геннадій Москаль. – Нам вдалося віднайти на це кошти. Так що принципове питання про те, що Ужгородська дитяча залізниця знову запрацює, нарешті вирішене після багатьох років чиновницьких перипетій. Окрім відремонтованого тепловоза (який уже привезли в Ужгород), залізниця отримає й відновлені вагони", - повідомляв сайт Москаля.

Денис Добра побував на території дитячої залізниці, й описав стан робіт. які доведеться виконати, на сторінці у Фейсбуці:

"Роботи дуже багато - в приміщенні станції Молодіжна, треба замінити покрівлю, укріпити стіну і відремонтувати капітально дві кімнати. Вчора тепловоз ТУ-2 №098 розванатжили з платформи і бригада машиністів (ст.Микола Устич) сьогодні випробовувала відремонтований розїзд. Бригади шляховиків міняли шпали, а спеціалісти з вагонної дільниці - очищали від старої краски два вагони. Звязківцями відновлена система сигналізації та готується до підключення пульт управління. Фактично вся робота виконується силами Ужгородської дирекції Львівської філії УЗ. Така робота проводиться вперше з 2009 року, коли була ініціатива до виборів запустити малу залізницю. Нажаль на тому все і зупинилося. Сподіваюсь на підтримку в роботі як дитячої залізниці в м.Ужгород, так і Боржавської вузькоколійки новоствореного за ініціативи Міністра Volodymyr Omelyan сектору ретро-залізничної техніки при Укрзалізниці. Постійна і регулярна робота дитячої вузькоколійки можлива в майбутньому за підтримки міської влади Ужгорода Іштван Цап та Закарпатської ОДА. Ініціатива голови Закарпатської ОДА Hennadii Moskal відновити освітню діяльність для учнів шкіл м.Ужгород має перспективу, і ми готові долучитися до цієї роботи. Минулорічна акція до Дня захисту дітей за участі підприємців міста, колекціонерів мініатюрних залізниць може бути реалізована на постійній основі з користю як для міста Ужгород, так і для привабливості Закарпаття", - написав Денис.

Відтак цілком можливо, що вже за два місяці в Ужгороді запрацює дитяча залізниця. 

Про історію малої залізниці читайте у цьому матеріалі

 

Фото зі сторінки Д. Добра у Фейсбуці

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com