image

Як встигнути усе зробити перед святами, - поради для закарпатців

 

Напередодні свят дуже складно налаштуватися на робочу хвилю. Крім роботи, думки заняті передсвятковими клопотами і підготовкою до Нового року. Але довгоочікувані вихідні швидко промайнуть, і знову доведеться виходити на роботу. Щоб відпочинок удався, а повернення до офісу не викликало негативних емоцій, слід завершити почате й підготуватися до післясвяткових буднів.

Як привести до ладу робочі справи й зі спокійною душею піти на вихідні, розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Кінець року — саме час підбити підсумки, навести лад у робочих питаннях і в голові, скласти план на майбутній рік. Щоб усе встигнути і нічого не забути, дотримуйтесь кількох простих правил.

 • Постарайтесь завершити всі можливі справи до Нового року. Як правило, в листопаді-грудні роботи значно більше. Але якщо залишити її на потім, обсяг невиконаного буде зростати за принципом снігової кулі. Варто пам’ятати, що після свят працездатність падає, а отже, впоратися із завданнями буде ще складніше. Підготуйте всі необхідні звіти, допишіть презентацію, яка «висить» не перший місяць, виконайте те, що пообіцяли колегам.
 • Сплануйте місяць і рік. Чим ясніше ви розумієте, що і в якій послідовності доведеться робити, тим ефективніше й швидше впораєтеся зі справами. Складіть принаймні приблизний план на рік. Також сплануйте січень. Якщо у вас є підлеглі, подумайте, які завдання можна делегувати їм.
 • Складіть перелік важливих справ у перші дні після свят. Це дозволить вам швидше включитися в роботу. Для наочності можна використати матрицю справ Ейзенгауера. Напишіть перелік задач, а потім розбийте їх на чотири групи: важливі й термінові; важливі, але не термінові; неважливі, але термінові; неважливі й нетермінові. Перші дні після свят не надто продуктивні — співробітники діляться враженнями, обговорюються, як провели час. Тому не варто планувати багато на перші роботі дні. Складаючи план, дайте собі час «на розкачування».
 • Зв’яжіться з клієнтами і партнерами по бізнесу. Якщо працюєте з клієнтами, є сенс зателефонувати їм або написати. Подякуйте за приємну співпрацю цього року, окресліть план подальшої взаємодії та обов’язково привітайте зі святами.
 • Заздалегідь проінформуйте колег, якщо берете додаткові дні відпочинку. Часто офісні співробітники беруть додаткову відпустку між святами. Якщо плануєте відпочивати в робочі дні, підготуйте до цього колег і клієнтів. Залиште повідомлення про те, скільки вас не буде в офісі, хто відповідає за вашу частину роботи і як з вами зв’язатися у випадку крайньої необхідності.
 • Не плануйте надто багато ділових зустрічей і переговорів. Зустрічайтеся лише з тими клієнтами і партнерами по бізнесу, справи яких не можна відкласти на більш пізній час. За можливістю замініть особисті зустрічі телефонними дзвінками або online-повідомленнями. Це зекономить час на дорогу.
 • Наведіть лад на робочому столі. Якщо на пошук важливого документа ви витрачаєте занадто багато часу, є сенс впорядкувати документи і теки. Всі файли, які можуть знадобитися, розсортуйте таким чином, щоб ви завжди знали, що де знаходиться. Не поспішайте видаляти непотрібні документи. Можливо, вони вам ще знадобляться. Краще перенести їх в окрему теку. Під час упорядкування файлів керуйтеся певною логікою: за місяцями, за типом задач тощо. Почніть рік із чистого аркуша. Це стосується не лише комп’ютера або ноутбука, але й тумбочок. Розберіть завали в столі, викиньте непотрібне сміття. Зробить своє робоче місце більш комфортним, а кабінет затишним.
 • Беріть активну участь у підготовці до новорічного корпоративу. Незважаючи на те, що наприкінці року дуже багато роботи, не відмежовуйтеся від передсвяткової метушні в офісі. Допоможіть прикрасити приміщення, підготувати подарунки партнерам по бізнесу, обговоріть із колегами варіанти проведення корпоративного вечора. Спілкування в неформальній обстановці зближує і додає сил для нових звершень. Можливо, ви подивитесь на своїх колег іншими очима. І рік почнеться з розуміння того, що ви працюєте в колі дуже позитивних і цікавих людей.
 • Старайтеся не відволікатися і не гайте час. Напередодні свят думки зайняті безліччю поточних справ. Новорічне меню, покупки, подарунки. Не думати про це неможливо. Проте не варто в робочий час читати статті з сервірування столу або шукати новорічний костюм дитині на ранок. Бажаючи зекономити час у побуті, ви згаєте дорогоцінні години на роботі. Відволікайтеся на приємні клопоти під час обідньої перерви або пройдіться магазинами після роботи. А купити продукти для новорічного столу можна всією сім’єю у вихідний день. Так підготовка до свят стане більш приємною, а ви не будете почувати муки совісті.
 • Мотивуйте себе. Підбийте підсумки року, що минає. Пригадайте, які проекти ви реалізували цього року, чому навчилися, з ким познайомилися. Важливо усвідомити, що за рік ви чимало зробили і виросли над собою. Це надихне вас на нові ідеї та проекти. Сформулюйте найамбіційніші цілі на наступний рік. Досягнення принаймні половини з них буде величезним кроком уперед.
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com