image

Якість конкурсних програм фестивалю "Мій рідний край" гірша, ніж минулоріч - журі

Сьогодні на Закарпатті розпочався 18-й Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин "Наш рідний край". Завтра оголосять переможців фестивалю, а сьогодні під час прес-конференції розповідають про рівень робіт, проблеми телевізійної і радіожурналістики, а також створення в Україні суспільного мовлення. 

 

Фестиваль триває неподалік Ужгорода, на території готелю-ранчо "Золота гора". 

Сьогодні відбулося офіційне відкриття, прес-конференція, показ документального фільму про професора Миколу Мушинку - словацького фольклориста та українознавця, іноземного члена НАН України, круглий стіл про українську нацменшину у Словаччині, а також бесіда про національні редакції на словацькому телебаченні та радіо. На завершення першого дня учасники смакували бограч під час етно-казанка. 

Журі конкурсу, серед яких є заступник шеф-редактора порталу "Детектор медіа", член наглядової  ради суспільного мовлення Світлана Остапа, під час прес-конференції зазначили, що рівень цьогорічних робіт дещо нижчий, ніж минулого року.  Вітчизняні телерадіокомпанії спекулюють на важливій темі і не розкривають її до кінця. 

Журі оцінює авторську, режисерську, операторську, музичне оформлення програм. Представники теле- і радіокомпаній з-за кордону, які входять до журі переконані, що програми на телебаченні не розвиваються. З іншого боку, зазначають про необхідність збільшення фінансування журналістської роботи.

Світлана Остапа переконана, що на результати впливає і багатофункціональність. Одразу видно якість конкурсних робіт, над якими попрацювала команда.  

Цього року журі подивилося і відхилило 11 робіт, які були не за темою фестивалю.

Говорили під час прес-конференції  про важливість фестивалю "Мій рідний край""Фестиваль важливий і потрібний. Співіснувати нацменшини в Україні має навчити Закарпаття. Ця місія важлива і її не можна закопати в землю. Мені задається, що філії сьоголні затиснуті в рамки хронометражу у 25-26 хвилин. Тому в цих умовах важливе важливе навчання для журналістів", - переконана Світлана Остапіна. 

Щодо тематичного наповнення, журі зазначило, що журналісти охоплюють цікаві теми, але не розкривають їх на належному рівні. Тому проблема не у фестивалі, а в самих журналістах.  

Відтак наприкінці прес-конференції члени журі запропонували видати книгу-орієнтир для тих, хто займається створенням програм нацменшин.

 

ProZak.info,

фото видання Карпатнюз

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com