image

За митниками-хабарниками на КПП "Вилок" стежили давно

КПП "Вилок" на Виноградівщині був під наглядом праовохоронців

Цей пункт пропуску на українсько-угорському кордоні особливий. Саме ним користуються контрабандисти Виноградівщини та Хустщини. Не важко здогадатися, що місцеві олігархи, які зараз пішли в ради різних рівнів, нажили свій капітал саме з контрабанди і, головним чином, через "Вилок".

Чого варта лише історія із виявленням крупної контрабанди у виноградівців Шерегія та Фізеші. 

У цій же обоймі у Виноградові і нинішній депутат облради Владислав Поляк, який чомусь забув задекларувати свій автомобіль за 2,5 млн. грн.

Останнім часом правоохоронці уважно стежили за тим, що відбувається на КПП "Вилок". І нарешті провели спецоперацію по затриманню митника-хабарника. Згодом появилися подробиці цього затримання. Виявляється, була ціла схема по заниженню збору за завезення агрегатів до автомобілів. За відповідний хабар, митники знижували митний збір на завезення агрегатів. Затриманий начальник посту "Вилок" попався лише на другому транші хабара. Згодом правоохоронці провели у нього обшук і виявили 8 тисяч доларів, 700 євро і купу гривень. Але найбільше, що шокувало слідчих, це наявність у митника рахунку в банку, на якому було...700 тисяч євро. Ну було знайдено паспорт громадянина Угорщини. 

Сьогодні суд обирав запобіжний захід затриманому митнику. І якщо зазвичай у нас суди дають мільйонні застави чиновникам, яких звинувачують у корупції на десятки мільйонів, то митнику з КПП "Вилок" дали заставу у мільйон гривень за хабар у 600 доларів. Навіть з аступнику мера Ужгорода Іштвану Цапу за вимагання хабара у 60 тисяч гривень суд присудив лише 240 тисяч гривень застави.  Можливо, на суддів вплинуло те, що митник має на рахунку 700 тисяч євро і віддати менше ніж половину з цієї суми під заставу для нього не буде складно. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com