image

Закарпатські митники за півроку виявили 17 фактів незаконного вивезення лісоматеріалів за кордон

Митники не мають права не пропускати за кордон паливні  лісоматеріали

Лісова мафія налагодила схеми, як обійти закон задля незаконного збагачення. Лісогуби не лише вирубують здоровий ліс під приводом "санітарних рубок", але й інколи позначають лісові вироби, які заборонені для вивезення за кордон, як паливні матеріали.

Закарпатські митники пояснюють, що власне можна експортувати, а що ні.

З 10 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Цими змінами строком на 10 років забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорт лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД):

– деревних порід, крім сосни, – з 1 листопада 2015 року;

– деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Митники переконують, що працюють у чинному правовому полі, вилучаючи деревину, яку суб’єкти господарювання намагаються вивезти за кордон і яка підпадає під встановлені заборони. Так, з листопада 2015 року по сьогодні працівниками Закарпатської митниці ДФС складено 17 протоколів про порушення митних правил по фактах незаконного вивезення за межі території України лісо та пиломатеріалів. Вилучено 223,3 м3 таких товарів.

Водночас, у відомстві хочуть поінформувати громадськість про експорт паливної деревини. Зокрема, про те, як вона виглядає, та на основі якого закону здійснюється її митне оформлення.

До товарної позиції «паливна деревина» код УКТ ЗЕД 4401 10 00 включаються деревина переважно у вигляді: полін, як правило, з корою; розколотих колод або полін; сучків, в’язок хмизу, необроблених гілок, стовбурів деревини, що в’ються, пеньків і коренів дерев.

Для колод і полін, які вважаються паливною деревиною, не встановлено жодних обмежень щодо розміру.

Ця товарна категорія не включає тирсу, уламки та відходи деревини, навіть якщо вони явно призначені для використання як паливний матеріал.

Митне оформлення паливної деревини здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» від 8 вересня 2005 року № 2860-IV.

Реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб'єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 21 Закону №2860-IV, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com