image

Закарпатські націоналісти звинуватили Москаля у службовій недбалості та розпалюванні національної ворожнечі (ДОКУМЕНТ)

Націоналістичні організації Закарпаття, зокрема "Карпатська Січ", звинуватили голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля в службовій недбалості та розпалюванні ворожнечі між угорцями та українцями в області

Про це йдеться в листі націоналістів до Генпрокурора Віктора Шокіна.

Націоналісти переконані, що вимоги голови ОДА Геннадія Москаля до прокурора порушити кримінальну справу проти "Карпатської Січі" за антиугорські лозунги під час факельної ходи, безпідставні. 

Вигуки стосувалися не угорців, а окупаційних угорських військ Хорті під час другої світової війни. Націоналісти заявляють, що ходу супроводжували поліцейські і вони не фіксували ніяких порушень. У свою чергу, на думку націоналістів, Москаль сам розпалює ворожнечу між угорцями та українцями, а також дивним чином не помічає численних актів вандалізму над пам'ятками героя Карпатської України та Небесної Сотні.

"У зв'язку з неправомірним відкриттям кримінальних проваджень проти учасників маршу "Слави Героїв Карпатської України" націоналістичні, патріотичні організації та учасники бойових дій краю передають колективну скаргу генеральному прокурору України В. Шокіну на прокуратуру Закарпатської області.

Ці кримінальні справи мають замовний характер та куруються безпосередньо Г. Москалем, який і доручив головному прокурору області В. Янку їх відкриття на черговій сесії облради.

В той же час нас підтримують близько десятка народних депутатів, які готові взяти розслідування даної спроби тиску на патріотів, націоналістів та учасників бойових дій Закарпаття під особистий контроль і також направлять звернення до Генерального прокурора щодо фактів переслідування учасників маршу "Слави Героїв Карпатської України".

Г.Москаль замість прямих обов'яків, передбачених для голови ОДА, на Закарпатті нічим іншим, як скандалами та розпалюванням конфліктних ситуацій не вирізняється. Однак якщо він вважає, що йому вдасться так просто зламати націоналістий рух, дати сепаратизму вільно розростатись Закарпаттям і перетворити область у власне "царство"- пан Москаль помиляється", - написали націоналісти ГО "Карпатська Січ" в соцмережах.

Як ми повідомляли, націоналісти в Ужгороді влаштували факельну ходу до 77-ї річниці Карпатської України.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звинуватив націоналістів в антиугорських висловлюваннях під час цієї ходи.

Згодом облрада вимагала від прокурора порушити відповідну кримінальну справу.

Читайте також: В Закарпатті почалися переслідування націоналістів

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com