image

Закарпатські політики коментують закон про «обдирання» заробітчан

Ще в серпні уряд вніс на розгляд Верховної ради законопроект, яким планувалося оподатковувати гроші заробітчан. А нещодавно за цей законопроект таки проголосували 243 депутата Верховної Ради.

Під виглядом законопроекту, який начебто має закріплювати основоположні права трудових мігрантів і їхніх родин, насправді уряд «проштовхнув» документ, згідно якого трудові мігранти будуть зобов’язані сплачувати податки та збори відповідно до податкового законодавства України.

Крім того, закон передбачає, що кожного заробітчанина змусять укладати трудовий договір з іноземним роботодавцем.

Законом «Про зовнішню трудову міграцію» не передбачено, скільки заробітчани змушені будуть платити державі, але раніше міністр соцполітики Павло Розенко передбачав, що, можливо, заробітчани будуть платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) такий же, як і фізичні особи-підприємці – 34,7% мінімальної зарплати, а це 422 гривні на місяць у 2015 році.

За закон, який «обдирає» заробітчан, проголосували всі провладні фракції парламенту: «Солідарність», «Народний Фронт», «Самопоміч», «Батьківщина» і частково також «Радикальна партія Ляшка».

За різними статистичними даними наразі за кордоном проживає понад 5 млн. українців, серед яких майже половина є заробітчанами.

З приводу прийняття закону «Про зовнішню трудову міграцію» лідер «Опозиційного Блоку» в Закарпатті Олександр Ледида заявив:

«Я вважаю, що в нинішніх умовах примати цей закон було вкрай недоречно. Влада довела країну до глибокої кризи і люди змушені шукати вихід, як прогодувати свої родини. Звичайно, що мільйони українців від безвихіддя шукають кращої долі за кордоном, бо вдома втратили роботу і можливість заробляти. То невже уряд і провладні фракції парламенту вважають, що замість того, щоб намагатися створювати умови для бізнесу та розвитку економіки, краще поповнювати бюджет із нелегких заробітчанських грошей? Обдирати заробітчан, не створивши умов для праці та гідної оплати у власній країні, це ницість».

У свою чергу народний депутат від Закарпаття і лідер Єдиного Центру Віктор Балога в соцмережах також прокоментував цей закон:

«Азаров просто мріяв оподаткувати заробітчан. Ця ідея не покидала його ніколи. Що він тільки не вигадував, в які законопроекти лише не вписував цю норму. Але у нього нічого не вийшло.

Зате нинішній владі це майже вдалося. Поки вони забивали людям баки гранатами і "мосійчуками", Верховна Рада, під виглядом захисту трудових прав українців за кордоном, спокійно собі проголосувала в першому читанні законопроект ‪#‎2330а, згідно якого кожен трудовий мігрант повинен буде платити єдиний соціальний внесок.

Вимагати податки з тих, кого ця держава змусила поневірятися за кордоном за шматок хліба - це цинізм, який міг собі дозволити лише Азаров і Партія регіонів. Але цей законопроект був проголосований не силами "Опозиційного блоку" і "Відродження", а завдяки Блоку Петра Порошенка і "Народному Фронту". Саме тими, хто сьогодні не створюють робочі місця, а хочуть, як трутні, попастися на доходах простих роботяг. А це - від 6 до 10 мільярдів доларів щороку. Сума настільки серйозна, що з нею не може позмагатися жоден українських олігарх. Але замість того, щоб подякувати заробітчанам і покаятися, що ця деражава колись змусила їх втікати за кордон, нинішня влада дивиться лише, як би це їх "взути" і бажано - на серйозну суму».

У свою чергу закарпатський активіст, який нині проживає в Чехії, Юрій Ключевський вважає, що цей закон суперечить певним міжнародним правовим актам, а закарпатські політики на ньому піаряться.

«Писакам (бо назвати це матеріалом журналіста - дуже сміло), які патякають про "податки із заробітчан" варто нагадати, що Україна має укладені та чинні двосторонні міжурядові угоди (конвенції) про уникнення подвійного оподаткування, практично з усіма країнами... куди їздять на заробітки громадяни України.

Натомість, застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом (читай: іноземним працедавцем) особі (податковому агенту: читай заробітчанину) документа, який підтверджує статус податкового резидента. Підставою для звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження не з України є подання нерезидентом особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір (тобто - з Україною), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України...

З урахуванням того, що значна частина громадян України - отримала дозвіл на право постійного проживання в країні, перебування та, відповідно, статус - нерезидента України (такий наступає при виписці з постійного місця проживання та "здачі внутрішнього" паспорту громадянина України) - про такого роду податки (оплати їх в Україні) - можна забути...

Щодо інших громадян України, які тимчасово живуть та працюють (що незаконно за нині діючими нормами країн ЄС) то найактуальнішим питанням буде... адміністрування такого роду оподаткування "заробітчан" з України, якщо такий закон все ж буде прийнято!

А все решту дешевий, передвиборний піар, неголосувальщиків-героїв із Закарпаття, включаючи "команду" (читай: родинний клан нардепів із Завидова)», - пише Ключевський в соцмережах.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com