image

Закарпатські русини вимагали в Києві спецстатусу

Сьогодні біля будівлі Адміністрації президента в Києві представники русинського руху Закарпаття та правозахисники провели акцію, вимагаючи відповіді на своє звернення до президента Порошенка про визнання результатів референдуму 1991 про спеціальний статус самоправної території для Закарпаття, а також визнання русинів національною меншиною.

Як повідомляють «Подробности», за словами мітингувальників, жодної відповіді від представників адміністрації русини не отримали.

Національними громадськими об'єднаннями регіону була створена Міжнаціональна Асамблея Закарпаття, а русинські організації зібрали свою Координаційну раду.

Як заявили представники русинського руху, незважаючи на те, що русини є корінним народом Закарпаття, у багатонаціональній Україні русинів продовжують називати українцями і не визнають національною меншиною, хоча ООН неодноразово рекомендувало це зробити, а в 22 країнах світу русини визнані окремою народністю.

Представник Русинського руху Андрій Юрик заявив на заході, що у своєму зверненні мешканці регіону висловили готовність закарпатських русинів співпрацювати з київською владою в досягненні цілей побудови демократичної України на основі європейських цінностей.

Крім того, він зазначив, що Мінськими угодами, підтриманими керівництвом України, передбачено надання Донецькій і Луганській областях особливого статусу і закарпатські русини вважають, що аналогічний підхід має бути застосований не тільки по відношенню до Донбаського регіону, а й до Закарпаття.

На думку Юрика, для цього є всі необхідні легітимні підстави, пов'язані з підсумками референдуму, що відбувся в Закарпатській області в 1991 році, на якому 78% жителів проголосувало за спеціальний статус регіону.

Від редакції. Ряд громадських русинських організацій вважають, що наразі подібні акції можуть лише нашкодити як Україні, так і Закарпаттю. Зокрема, мова йшла про те, що в час військового протистояння тема автономії та спец статусу для Закарпаття є не на часі і подібні вимоги від влади можна вважати провокаціями.

Окрім того, як ми повідомляли, історик Кобаль заперечує той факт, що русини є окремою народністю.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com