image

Закарпатські угорські діти вчитимуть більше українську мову

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич виступає за збільшення годин викладання української мови в угорських школах Закарпаття

Про це вона повідомила в інтерв'ю "Тижню".

«Якщо в школах меншин збільшити частку навчання українською мовою, поступово ми мовно інтегруватимемо цих дітей у наше суспільство й дамо шанс продовжувати освіту в Україні, а не в Угорщині чи Румунії. Але якщо пропишемо це в Законі «Про освіту», то маємо в перехідних положеннях зафіксувати алгоритм, за яким це відбуватиметься. Тому що, наприклад, діти, які навчалися 10 років угорською мовою, не зможуть в 11-му класі одразу перейти на українську. Тобто повинно бути поступове нарощення кількості годин з українською мовою викладання», – розповіла Гриневич.

Крім того, Лілія Гриневич наполягає на тому, щоб історія України викладалася лише державною мовою.

«Я наполягаю на тому, щоб історія України викладалася лише державною мовою, а не, як раніше, мовою меншин. МОН готове до таких змін. Це неправильно, коли громадяни України після здобуття повної загальної середньої освіти не володіють українською мовою. Це треба змінити, зокрема, внісши поправки до навчальних планів», – сказала міністр.

Будь яка держава намагається насадити мову титульної нації. Закарпаття за останні 100 років перебувало у щонайменше чотирьох державних утвореннях і пережило часи, коли домінантною були угорська, чеська та російська мови. Наразі йде активна популяризація мови української. Саме тому закарпатців називають найбільшими поліглотами в Україні, бо тут часто люди вільно розмовляють кількома мовами.

До речі, Лілія Гриневич не володіє інформацією щодо навчання закарпатських угорців за кордоном. Наразі тенденція зворотня - підлітки з Угорщини намагаються здобувати освіту саме в Закарпатті, бо тут вона дешевша, а дипломи, до прикладу, Закарпатського угорського інституту котуються в Угорській республіці.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com