image

Закарпатський єпископ-націоналіст вимагає увіковічнити українців - жертв угорських репресій на...угорському пам'ятнику

З несподіваною заявою виступили Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь та супутні до нього націонал-патріотичні організації щодо встановлення угорцями в Ужгороді пам'ятного хреста угорцям - жертвам комуністичних репресій.

17 листопада в м.Ужгороді на території кладовища по вул. Капушанській Товариством угорської інтелігенції Закарпаття заплановано відкриття “Пам’ятного хреста закарпатських депутатів, сенаторів та членів верхньої палати угорських Державних зборів, жертв комуністичної диктатури 1945-1950 рр., які були реабілітовані у період 1989-1992 рр.”.

Встановлення цього хреста було погоджено та затверджено владою Ужгорода. 

Як відомо, після анексії Радянським Союзом нашого краю, сталінський режим репресував угорське населення, як посібників Гітлера у Другій світовій війні.

Тисячі невинних угорців було розстріляно, закатовано та відправлено в табори. Під репресії потрапили і ті, хто не мав жодного відношення до війська чи угорської влади.

Тим не менше, ряд націонал-патріотичних організацій Закарпаття, які є сателітами так званого єпископа Карпатського та Мукачівського Віктора Бедя засудили наміри угорців встановити цей хрест в Ужгороді.

«Представники Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» та громадської організації «Молодь Закарпаття», підтримуючи ініціативу щодо встановлення пам’ятного знаку жертвам московського комуністично-радянського окупаційного режиму  в Україні, зокрема і на Закарпатті, у повоєнний період, звернулись письмово на адресу керівництва Закарпатської обласної державної адміністрації (Г. Москаль) та обласної ради (М. Рівіс), художньої ради при ОДА (О. Петік), Ужгородського міського голови (Б. Андріїв) та науково-художньої ради при виконавчому комітеті міськради (О. Білак) , з пропозицією викарбувати на вище зазначеному пам’ятному знакові і згадку про українські жертви Карпатської України (Закарпаття) у довоєнний і воєнний період Другої світової війни, в наслідок репресій тоталітарного окупаційного і профашистського режиму гортівського Королівства Угорщини (листопад 1938 – жовтень 1944).

На думку представників українських національно-патріотичних організацій Закарпаття, на вище зазначеному пам’ятному знакові надпис слід викласти в наступній редакції, а саме:

«Українцям та представникам національних меншин, жертвам тоталітарного окупаційного профашистського гортівського режиму Королівства Угорщини у довоєнний і воєнний період Другої світової війни (листопад 1938 – жовтень 1944) та тоталітарного окупаційного московського комуністично-радянського режиму СРСР  у повоєнний період (жовтень 1944 – серпень 1991) на теренах Карпатської України (1938 – 1944), Закарпатської України (1944 – 1946) та Закарпатської області (1946 – 1991),  репресованих, розстріляних і замордованих у катівнях окупантів».

Тим не менше, єпископ Віктор Бедь та його націонал-патріоти втратили певну логіку у цих вимогах. Пам'ятний хрест ставить не влада Ужгорода чи області, а ставлять самі угорці. За власні кошти. Тому націонал-патріотам потрібно вимагати не змін в написі на угорському пам'ятному хресті, а встановлення свого пам'ятного знаку жертвам угорських репресій. За власні кошти єпископа та його політичних сателітів. Ну або ж, принаймні, просити на це гроші у влади Ужгорода та Закарпаття.

Степан Форкош для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com