image

4 найвідоміші замки Закарпаття: що покажуть і чим здивують?

Замки Закарпаття – це, мабуть, найвідоміший старт-ап серед туристів-новачків, які лише починають відкривати для себе Україну, як величезну скарбницю культурних, історичних і природніх пам’яток. Логічно, що спочатку вони направляють свої стопи до найбільш відомих і розпіарених місць, оминаючи ненадійні стежки самостійного туризму.

Щоправда треба зауважити, що замки Закарпаття все ж варто відвідати, навіть тим, хто не дуже любить людні туристичні пам’ятки. Приїхати до міста і не побачити їх, це все одно, що отримати запрошення на весілля, походити навколо і не зайти на гулянку. Ніби й був на святі, але ефект вже не той.)))

Найбільш відомих замків в Закарпатті три: Ужгородський, замок Паланок в Мукачево і мисливська резиденція Шенборнів (нинішній санаторій «Карпати»). Останніми роками до цієї золотої трійки почав підтягуватись замок Сент-Міклош в Чинадієво. Зростанню популярності замку багато в чому сприяють туристичні компанії, які включили його до своїх маршрутів (зокрема, і «Час на мандри»)  та нинішній господар замку, який немало сил і грошей вкладає у його відновлення.

Що цікавого можна побачити в Замках Закарпаття?

Отже, що в замках можна подивитись і на що не звернеш уваги без дбайливого супроводу екскурсовода. Як в кращих хіт-парадах, почнемо з кінця списку.

Замок Сент-Міклош

 

Замок Сент-Міклош в Чинадієво вже встигли охрестити найбільш романтичним в цих місцях (все класично заборонене кохання, яке долало перешкоди всупереч завидникам). Не дивно, що молодята буквально кинулись замовляти тут фотосесії. До речі, будьте уважні! На вихідних весільних пар особливо багато, тому не виключено, що вас попросять не лізти в кадр, а краще за все  забратись з кімнати і не плутатись під ногами.)))

В Сент-Міклоші повністю відреставровані лише нижні зали, де працюють виставки прикрас та предметів побуту. Горішні поверхи – живописна руїна, на стінах якої часто вивішують свої роботи молоді художники. Поєднання обдертих стін і живопису дуже екстравагантне і… приємне. Таке варто побачити. Раз на рік в стінах замку проводиться лицарський фестиваль «Срібний Татош».

Резиденція Шенборнів

 

Витончений силует замку Шемборнів однозначно виділяється серед інших. Елегантні лінії, маленькі вежки і якась повітряність побудови, зачаровують з першого погляду.

В архітектурі замку є своя «родзинка», приїжджайте і самі дізнайтесь! А от внутрішнє убранство резиденції поступається архітектурі. Радянська влада досить швидко підігнала інтер’єри будинку під свої шаблони і зараз попередній вигляд замку відновлюється досить повільно.

Особливої уваги заслуговує дендропарк навколо замку. Його закладав ще граф Шенборн, який захоплювався екзотичними рослинами і звозив їх зі всього світу. Тому тут можна зустріти: тюльпанове дерево або китайську гліцинію.

 І ще одне – екскурсоводи тут неперевершені!

 Замок Паланок

 

У замку Паланок «темне» минуле. Темне, в тому сенсі, що легенд про нього не менше ніж реальних історичних фактів, що однозначно надає замку наліт шарму та загадковості. Та й без цього Паланок справедливо вважається одним з найкрасивіших замків України. Дуже елегантний, особливо, якщо врахувати, що це оборонна твердиня, яку за всю історію існування ніхто не взяв штурмом. Паланок, як справжня дама-кокетка нікому не відкриває таємниці одразу. Тут є три внутрішні і ізольовані один від одного двори і в кожному ви знайдете, щось цікаве. До речі, в одному з підвальчиків можна продегустувати місцеве вино))

Радимо вдягнути зручне взуття, підйом до замку досить крутий.

Ужгородський замок

 

Ужгородський замок – це класична середньовічна твердиня з неприступними стінами, холодними підвалами і привидами. Ну, принаймні, про одного, а точніше одну, точно відомо.

Ззовні похмурий, але величний замок зустріне вас затишним облагородженим двориком з акуратними алейками та підстриженою травою. В таких двориках особливо приємно перечікувати літню спеку.

Замок стоїть на пагорбі, тому до нього додається класична панорама міста. На наш скромний погляд, вона дещо поступається Мукачево, але судити не беремось, у кожного свій смак. А от внутрішня експозиція Ужгородському замку заткне за пояс більшість українських музеїв. По кімнатах замку розкидано надзвичайно багато експозицій: місцевого одягу, предметів побуту, зброї, меблів. Інтер’єр деяких кімнат, повністю обставлений в дусі тієї чи іншої епохи. Тут навіть є експозиція флори та фауни. Пильні спостерігачі музею не дають особливо настирним туристам затерти опудала тваринок до дірок. Враховуючи, що у оленя роги все ще цілі, а у ведмедів не повисмикували кігті та зуби на сувеніри, їм це непогано вдається.)))) Загалом, щоб обійти замок знадобиться години 2-3.

Компанія « Час на мандри» запрошує вирушити у мандрівку замками Закарпаття у зручному автобусі з досвідченим екскурсоводом, який знає безліч цікавих історій. Приєднуйтесь!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com