image

7 найкрасивіших місць гірського Закарпаття, щоб відвідати цього року

Природа щедро обдарувала Закарпатську область красою: в кожному її куточку багато прекрасних місць. В теплу пору року тут ростуть дивовижні гірські квіти, весело несуться вдалину повноводні річки, зеленіють безкраї полонини... Куди варто відправитися в першу чергу?

Свидовецький хребет

Край озер, гірських букових лісів, зеленіючих пасовищ і барвистих гір. Хребет Свидовець (Рахівщина) – один з найбільш мальовничих у Карпатах. З кожним кроком відкриваються нові вражаючі панорами. Вінчає масив гора Близниця (1883 м). Туристичних маршрутів тут багато. Наприклад один з них починається у селі Кваси.

 

Полонина Боржава

Яскраві барви полонини Боржави, залитої сонячним світлом, неосяжні простори, дарують дивовижні відчуття. Гори, вкриті соковитою зеленню, дуже мальовничі. Найбільш барвиста панорама відкривається з вершини найвищої гори – Стій, що досягає висоти 1,7 км. Полонина знаходиться між річками Віча і Ріка і розташований у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського та Іршавського районів.

 

Скеля Карстовий міст

Скеля Карстовий міст майстерно виточена морем - відбиток стародавніх часів. До цього місця можна дістатися тільки пішки – дороги до фантастичної скелі як такої немає. Але це дуже приємна подорож, що пролягає через Карпатський біосферний заповідник. Найближчий населений пункт - село Мала Уголька, звідси і починається піший маршрут до скелі.

 

Печера Молочний камінь

Головну прикрасу – химерні сталактити – можна розглядати дуже жовго. Їх століттями споруджував білий вапняний розчин, який повільно стікав по стінах печери. Знайомитися зі світом печери Молочний камінь краще з провідником. Розташована печера в Тячівському районі, на північ від села Велика Уголька, в межах Угольсько-Широколужанського заповідного масиву.

 

Озеро Синевир

До цього природного дива Українських Карпат, до якого щорічно з’їжджаються тисячі людей. «Морське око», що сховалося в тиші на вершині гори, – одна з найпопулярніших наших пам’яток.

 

Водоспад Шипіт

Якщо прислухатися, то можна почути, як, стікаючи з 14-метрової висоти, весело перешіптуються крапельки води. Водоспад Шипіт, оточений смарагдом зелені – коштовна прикраса Карпат, що блищить у променях сонця. Це найбільш повноводний водоспад Закарпаття.

 

Драгобратський водоспад і озеро Герешаска

Драгобратський водоспад заввишки 7 метрів постійно привертає до себе поціновувачів прекрасного. Загадка криється в оригінальному розташуванні водоспаду. Переливаючись, вода з гуркотом долає гірські породи. Водоспад дарує неймовірне відчуття енергії. Разом з озером Герешаска він утворює унікальну природну пам'ятку. Озеро розташоване на висоті майже півтори тисячі метрів. З такого ракурсу відкривається розкішний вид на найвищі вершини Карпат: Говерлу, Петрос і Близниця.

 

Говерла

Багато українців своє знайомство з карпатськими горами починають саме з Говерли. Це найвідоміша гора країни. І їй є чим пишатися: горі немає рівних за висотою по всій Україні. Але до радості туристів її вершина дуже зручна: з невеликого плоского майданчика відкриваються величні краєвиди. Ще не підкорили найвищу гору України? Тоді не зволікайте з подорожжю!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com