image

Боротьба за термальний басейн Берегова перейшла в нову стадію

Схоже на те, що у легендарного термального басейну у Берегові будуть нові власники

Термальний басейн у Берегові є унікальним. Хоча б тому, що він є єдиним, де могли тренуватися спортсмени з фрістайлу. І дивно, яким чином басейн, який і досі відвідують сотні людей протягом дня, став збитковим.

Місто не змогло чи не хотіло взяти його під свою опіку. Товариство «Колос» вдає, якому належав Берегівський спорткомплекс разом з басейном, втрачає права, бо ще на початку року тут почало керувати якесь ТОВ «Закарпаття ЛТД». Згідно державного реєстру, засновником товариства з обмеженою відповідальністю є Шандор Шандорович Чуха, який проживає у с. Геча Берегівського району. При чому розмір внеску до статутного фонду складає всього 1000 гривень. Керівник підприємства - Микола Юрійович Тимчак. ТОВ "ЗАКАРПАТТЯ ЛТД" взято на облік у Берегівській податковій як платник та юридична особа з 12 лютого 2016 року.

Коли наприкінці 2014 року спеціальна депутатська комісія вивчала проблеми спорткомплексу «Закарпаття» в Берегові, то було виявлено, що протягом останніх 4-х років тут помінялося шість директорів, але жоден з них не зміг вивести підприємство в прибутки. Була надія, що в 2012 році щось поміняється, бо власник комплексу ЦР «Колос» віддало базу підприємству РСБ «Закарпаття» в оренду на 49 років. Але ситуація не помінялася. Саме тому у 2013 році з дозволу ЦР "Колос" підприємство було введено у стадію ліквідації. Майно спортбази невдовзі знову опинилося під арештом, а рахунки заблоковані службою ДВС, тривали судові процеси.

І ось днями стало відомо, що по спорт базі пішли якісь процеси. Зокрема, на електронних торгах було викуплено свердловину 2-Т, з якої на поверхню подається термальна вода для басейнів спортбази.

За повідомленням видання «Мукачево.нет», торги відбувалися в два етапи, щоб максимально здешевити вартість свердловини. Адже якщо перші торги не відбуваються, то наступні вже проводять зі знижкою вартості майна - 30% від першочергової   вартості.

«Перші торги відбулися 17 вересня 2016 року. Лот отримав номер 166159, ціна лота – 1.250.000грн. Зареєструвалось 3 учасники. За кілька днів до початку торгів вони відмовляються від участі. Тому торги визнані такими, що не відбулися. Повторні торги відбуваються вже 12 жовтня. Номер лота вже інший - 172345. Інша й ціна лота – 887.250 грн.   Учасників вже шість. Виграв торги учасник під номером 5. Йому і продана термальна свердловина.

За приблизними розрахунками, реальна вартість подібної свердловини складає близько $1.000.0000. І це без експлуатаційної відкачки протягом від 6 місяців до 1 року, вартості ускладнень при бурінні і т.д.», - пише «Мукачево.нет».

Опоненти тих, хто придбав свердловини апелюють тим, що свердловина була продана незаконно, бо мова йде про надра, а «надра є виключною власністю народу і надаються тільки у користування». Також опоненти переконані, що новий власник свердловини може перекрити подання термальної води в басейн, після чого діяльність підприємства припиниться. Згодом буде продане і все майно комплексу. Це, на думку опонентів, може призвести до занепаду туристичного потенціалу міста.

У свою чергу обласна державна виконавча служба дала свої роз'яснення з цього приводу і переконує, що реалізація свердловини в Берегові проведена ДВС в межах Закону.

Так, на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області перебуває два виконавчі документи видані господарським судом Закарпатської області про стягнення з підприємства УВБ "Закарпаття" на користь фізичної особи-підприємця боргу на загальну суму 1 542 731 грн.

В ході проведення виконавчих дій органом ДВС описано рухоме майно боржника, згідно акта опису й арешту майна, а саме: предмети домашнього вжитку на 222 позиції. Також, описано нерухоме майно боржника, а саме: експлуатаційна свердловина 2-т.

Слід зазначити, що боржником (тобто, УВБ «Закарпаття») акти опису й арешту майна в судовому порядку не оскаржувались.

Більше того, органом ДВС з метою уникнення передачі майна на реалізацію майна, що не належить боржнику на адресу Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос" АПК України надіслано листа та повідомлено про перебування на виконанні вищезазначених рішень суду, та про опис майна. У свою чергу з товариства «Колос» прийшла відповідь, що вони є власником цілісного комплексу, але жодним документом так і не підтвердили, що є власниками описаного виконавчою службою майна. Крім того, не прийнято рішення ВФСТ «Колос» АПК України щодо виключення майна з-під арешту.

Оскільки УВБ «Закарпаття» та «Колосом» не було оскаржено експертний висновок про вартість арештованого нерухомого майна, а саме: експлуатаційної свердловини 2т, а також не вжито жодного заходу щодо виключення майна з-під арешту, майно було передано на реалізацію шляхом проведення електронних торгів.

Торги були відкритими і прозорими.

Перші електронні торги з 15.09.2016 по 17.09.2016 не відбулися за початковою ціною 1 183 000 грн., що була визначена експертом, у зв’язку з чим державним виконавцем проведено уцінку майна на 25%. Після уцінки майна наступні електронні торги з 10.10.2016 по 12.10.2016 відбулися за ціною 887 250 грн.

Виконавча служба також дала пояснення щодо надр, на які апелювали опоненти тих, хто викупив свердловину.

«Надра - це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння. Органом ДВС описано свердловини, а не надра і реалізація надр не проводилась», - повідомили в ДВС.

І все ж. Були ж побоювання, що після продажу свердловини термальний басейн може припинити існування, що вдарить по туризму в Берегові. Виникає питання: а для чого було придбано свердловину? Навряд, що це провокація з метою припинення існування термального басейну. Скоріше за все, нові власники вирішили вести бізнес в басейні, тому песимістичні висновки робити рано.

Максим Пелех для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com