image

Чехи дали ужгородцям урок, як позбутися рагулізму в проведенні фестивалів

Фестивалі можна проводити і значно якісніше

Відродження фестивалів сталося завдяки голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю, у якого просто  маніакальна жага до проведення фестивалів. 

Фестивалі на Закарпатті проводяться вже мало не кожні вихідні. Практика хороша, бо на Закарпатті на 40% туристів більше, ніж раніше. Фестивалі у нас на всі смаки: вина, пива, мінеральної води, сливовиці, меду, леквару і маминої мами. Але різняться ці фестивалі лише назвою, бо по суті вони майже ідентичні. На всіх фестивалях майже одні і ті ж намети (здебільшого різнотипні і хаотично розміщені) з сумнівною бринзою, медом, і "закарпатськими сувенірами", виготовленими в Китаї. 

Але все це добре сприймається туристами, для яких навіть цей фестивальний сумбур та хаос - екзотика. І для 90% туристів справжнє вино є таким, яке "добре пахне, солодкувате і б'є в голову". А такого вина у нас у кожному дворогосподарстві. Наші газди вже навчилися додавати до вина з ізабели трохи більше цукру і навіть підливати горілки, бо саме таке пойло найкраще йде туристам з Миколаєва чи Запоріжжя. 

А культура та формат проведення фестивалів також підходять невибагливому туристу зі сходу України, який вже в тому санаторії засумував за сабантуєм. 

І ось в Ужгород приїхали чехи. І влаштували тут Чеські дні. І наша влада отримала урок, що навіть хмільні фестивалі можна проводити цивілізовано.

По-перше, була непогана промоція фестивалю. Навіть білборди та рекламні розтяжки.

По-друге, влада області надала найкращу локацію - площу перед будівлею ОДА на Народній.

По-третє: однотипні намети та сцена і туалети (їх було предостатньо) були розміщені з логікою, а не стихійно. Те що продавалося, мало хорошу якість. Одним словом - була картинка і був зміст.

І тепер питання до ужгородської влади: а вам слабо? Чому у нас такого немає?

Все просто: організатори наших фестивалів налаштовані тільки збирати  гроші з лоточників. І їх не хвилює, хто і що продає і як продає. Чи йдуть зібрані гроші на промоцію фестивалю? Ні. Чи хтось регулює те, що і де буде продаватися, а головне - як буде оформлене торгове місце? Ніколи. Тому й маємо лайнові фестивалі без стилю. І поки туристу подобається, доти вони  й будуть такими лайновими: з різнотипними наметами, без туалетів, з гумовими шашликами та китайською сувеніркою. 

Василь Коваль для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com