image

Чому на Закарпатті провалився проект з туристичним паровозом

Паровоз для вузької колії ГР-280 виявився непридатним для закарпатських умов

На Кіровоградщині у місті Гайворон місцева влада вважала цей паровоз потенційно привабливим для туризму. Невідомо яким чином, але голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю таки вдалося уламати владу Гайворона віддати цей паровоз на Закарпаття для Боржавської вузькоколійки. Можливо, аргументом було те, що ніяких туристів у Гайвороні бути не може, бо це завідомо депресивний регіон.

Вже у середині липня влада Закарпаття рапортувала, що паровоз ГР-280 вантажать на платформу і він їде на Закарпаття. 

Відтоді почалася активна інформаційна кампанія щодо цього ретро-паровозу. Паровоз уже зустріли в закарпатському Берегові, - рапортувала прес-служба Закарпатської ОДА. Згодом та ж таки прес-служба поширила  графік руху паровоза, щоб потенційні пасажири знали, що де і коли можна на нього підсісти. Ну а згодом посипалися пафосні повідомлення про те, як у селах та містах Закарпаття з радістю, оркестрами та квітами зустрічають цей паровоз.

Але це тривало лише два тижні. Останній прес-реліз уже був сумним: паровоз зламався. Щоб він запрацював, потрібні запчастини, які можна придбати або в Росії, або Німеччині, де цей паровоз колись виготовили. Звичайно, що на хвилі патріотизму і війні на сході країни, ніхто не мав наміру купувати запчастини у Росії, тому і заявили, що чекатимуть запчастини з Німеччини.

А потім настала доволі тривала пауза. Здавалося, що запчастини з Німеччини таки довго їхатимуть. Але виявилося, що ніяких запчастин не буде. Скоріше за все, вони просто виявилися занадто дорогими і щоб їх компенсувати, потрібно було перевозити тисячі туристів не один рік. Сьогодні ж стало відомо, що паровоз ГР-280 вже завантажений на платформу і їде туди,звідки до нас приїхав - до Гайворона. Місцеві радіють такому повідомленню.  Гайворонці кажуть, що паровоз не витримав закарпатських умов, а вдома може й поїздить ще. А якщо й не буде їздити, та хоч стане прикрасою на залізничному вокзалі.

На жаль, туристичний проект, який так жваво розкручувала обласна влада Закарпаття, провалився. Боржавська вузькоколійка знову осиротіла.

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com