image

Експедиція Ukraїner: сироварня та еко-ферма в унікальному Нижньому Селищі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Закарпатті триває експедиція Ukraїner. Цього разу мандрівники відвідали унікальне село Нижнє Селище на Хустщині

Як відомо, експедиція триватиме півтора року і охопить всі регіони України. У Закарпатті мандрівники планують відвідати 20 локацій.

Дивіться фоторепортаж з відвідин циганського табору на Великоберезнянщині.

Як передає наш кореспондент Траян Мустяце, який є учасником експедиції, вчора були відвідини унікального села Нижнє Селище у Хустському районі.

Унікальність села в тому, що свого часу тут оселилися представники французької комуни "Лонго Май", а згодом в селі появилася приватна сироварня, на якій виготовляють відомий у всій Україні "Селиський сир", а згодом і еко-ферма "Зелений Гай", на якій окрім іншого виготовляють відбірні вироби з м'яса.

"Керівник сироварні Петро Пригара особисто продемонстрував нам весь технологічний процес виготовлення сиру. Наразі тут виготовляють унікальний сир "Нарцис Карпат", одна головка якого важить 18 кілограм", - розповідає Траян Мустяце.

До речі, сироварня приймає молоко у місцевого населення по середній найвищій ціні в Україні - по 6 грн. за літр.

Що стосується еко-ферми "Зелений гай", то її заснував француз Орест Дель Соль разом зі своєю дружиною Йоланою. Свого часу з Йоланою Орест познайомився у Франції, куди вона приїхала із Закарпаття по обміну досвідом. Орест закохався не лише в Йолану, але і їїх батьківщину.

Зараз еко-ферма "Зелений гай" є зразком того, як можна вести природне екологічне виробництво натуральних продуктів харчування. 

Експедиція триває і незабаром ми розповімо про відвідини мандрівниками інших цікавих місць в Закарпатті.

Дивіться також:  фоторепортаж з відвідин мандрівниками унікального туристичного притулку "Явірник" та ферми гуцульських коней.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com