image

На Закарпатті занепадає унікальний млин, який належав італійським купцям (ВІДЕО)

Водяний млин 19 століття, який ще 20 років тому функціонував, нині занепадає і нищиться

Водяний млин у селі Великі Ком'яти Виноградівського району був розроблений італійським архітектором і побудований у 1890 році. Згодом він належав італійським купцям, а потім місцевому священику.

Робити борошно до цього млина з'їжджалися люди з усієї округи. Робили тут і соняшникову олію. Поруч з млином був мальовничий пляж і гарні місця для відпочинку.

Коли після війни Закарпаття захопили комуністи, млин було конфісковано і передано колгоспу. Він ще тривалий час працював, але зменшував потужності роботи, а  на початку 90-х зупинився.

Зараз ним ще опікується місцева релігійна громада, однак коштів на його утримання явно не вистачає. Млин розкрадають і він засмічується.

 

Загалом, село Великі Ком'яти може стати унікальною туристичною родзинкою із гарною зоною відпочинку, але потрібна програма і невеликі капіталовкладення.

Село Великі Ком’яти розташоване в долині річки Боржава. На території села виявлена стоянка епохи пізнього палеоліту (15-10 тис. р.). Перша письмова згадка про село датується 1345 р. У період феодалізму Великі Ком’яти були власністю угорських баронів Перені.
На території Великих Ком’ят є мурована греко-католицька церква св. Архангела Михаїла, 1790 р., яка має чіткий поперечний неф апсидоподібного типу та високу триярусну вежу з бароковим верхом. Також діє православний Свято-Духівський храм,1906 р., де збереглися розписи метра закарпатського живопису Йосипа Бокшая.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com