image

Про небезпеку метанолу. Перша допомога і прості способи розпізнати отруту

Підступність метилового спирту полягає в тому, що від етанолу він не відрізняється за своїми органолептичними властивостями (смак, колір, прозорість, в'язкість та ін). Це означає, що купуючи пляшку навіть дорогого алкоголю, ви не зможете з упевненістю сказати чи є в ній домішки метанолу.

Метанол є дуже сильною отрутою. Потрапляючи в організм, він перетворюється на мурашину кислоту і формальдегід, які діють на всі системи органів людського організму. Найбільшою мірою страждають зорові нерви - ви осліпнете, вживши навіть малу кількість метанолу. Наступний удар на себе візьмуть печінка, нирки і шлунково-кишковий тракт.

Першими симптомами отруєння будуть мигтіння крапок або «мушок» перед очима, нечіткість зору, ниючий або спазмоподібний біль в животі, велике слиновиділення, забарвлення сечі в червоний колір.

Перша допомога при отруєнні метанолом

Невідкладна допомога при отруєнні метиловим спиртом полягає в корекції порушень роботи серця, дихання і нирок. У домашніх умовах провести всі ці медичні маніпуляції неможливо, тому при підозрі на отруєння метанолом людину потрібно негайно доставити в лікарню.

До прибуття лікарів, якщо потерпілий не втратив свідомість, необхідно якомога швидше промити шлунок водою кімнатної температури. Після того, як позиви на блювоту припиняться, необхідно дати випити потерпілому 100 мл 30% етанолу. Подальша доля постраждалого в руках лікарів. Але надії мало. Якщо після вживання отрути минуло навіть небагато часту і потерпілий виживе, то він, в кращому випадку залишиться сліпим.

Способи визначення метанолу в горілці

Тому біду потрібно попередити, ніж потім боротися з її наслідками. Чистий метанол при горінні забарвлює полум'я в зелений колір, а етанол - в синій. Інший спосіб. Візьміть шматок мідного дроту і нагрійте його в полум'ї, наприклад, запальничкою, після чого опустіть в досліджувану рідину. Якщо вона містить метанол, то з'явиться різкий неприємний запах формальдегіду. Етанол навпаки буде генерувати легкий аромат прілих яблук.

lastday

0 коментарів


Написати коментар

Loading...