image

Щоденник експедиції Ukraїner в Закарпатті: Яворник та гуцульські коники (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Антропологічно-етнографічна експедиція, яка стартувала із Закарпаття, продовжила досліджувати Великоберезнянський та Перечинський райони.

Як повідомляє наш кореспондент Траян Мустяце, який є членом експедиції, у вівторок експедиція провела велику роботу щодо відеозйомки деяких місць. «Звичайно, щоб передати весь «колорит» циганського табору на Березнянщині, де ми вивчали життя та побут місцевих циган, потрібно було провести ретельну панорамну відеозйомку. Сама зйомка із залученням квадрокоптера це ціле дійство. Сподіваємося, що буде вражаюче», - розповідає Траян Мустяце.

Дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ з циганського табору

Окрім того, з його слів, у вівторок експедиція відвідала ще два унікальні місця: ферму гуцульських коників («Гуцуликів») у селі Мирча Великоберезнянського району та побудований ще при Чехословаччині легендарний туристичний об’єкт «Явірник».

Як відомо, стара чеська будівля "Явірника" згоріла і зараз там йде реконструкція. Однак поруч побудовані нові будиночки, якими опікується знаний у народі Янко Дерев'яний, що 40 років доглядав за "Яворником". «Янко Дерев’яний – дуже колоритна особистість, спілкування з ним  - це просто насолода», - каже Траян Мустяце.

 

Нагадаємо, що вже завтра члени експедиції завітають в Ужгород, де проведуть прес-конференцію та зустріч з ужгородцями. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com