image

ТОП-10 фестивалів Закарпаття та анімаційних атракцій

Разом з провідними фахівцями туризму Закарпатської області команда сайту ProZak вирішила визначити ТОП-10 Закарпатських фестивалів.

Політична та економічна ситуація України у 2014-2015 років кардинально змінила туристичні потоки мешканців нашої держави. У зв’язку з анексією значної частини південних рекреаційних районів та постійним коливанням курсу гривні, який не дозволяє завчасно спланувати поїздки за кордон, українці все більше звертають уваги на подорожі по власній країні.

Цієї весни на Закарпаття приїхала рекордна кількість туристів, які відвідували як історико-культурні місця нашого краю, так і колоритні фестивалі.

Нещодавно ми розповідали Вам, що закарпатські фестивалі, на думку Володимира Мерцина, повинні стати  одним з мегабрендів Закарпаття, що може приносити області вагомий прибуток.

ТОП-10 фестивалів Закарпаття та анімаційних атракцій, які мають всі шанси для виокремлення у окремий туристичний фестиваль, нам допомогли визначити фахівці - туризмознавці Ігор Деяк та Федір Шандор.

Ігор Деяк, зазначив кілька популярних напрямків, які привертають увагу і туристів і місцевих жителів:

-         Винні та гастрономічні фестивалі. Загалом мають дуже багато подібних ознак та продукції, яку на них пропонують. Однак, кількість гостей на даних заходах завжди перебільшує прогнози.

-         Фестиваль «Селиська співанка», який проходить раз на два роки на свято Петра й Павла у селі Нижнє Селище Хустського району. Фестиваль покликаний популяризувати народні традиції та мелодії як району так і Закарпаття.

-         Night-ride, хоч і не є фестивалем, але цей захід фахівець також виокремив як окремий напрямок розвитку.

Night-ride дав вагомий поштовх у розвитку велокультури Ужгорода та Закарпаття в цілому. Тепер, якщо у області відбувається декілька фестивалів в один день, то велолюбителі, кількість яких невпинно зростає, можуть об’єднуватись для загальної подорожі по маршруту фестивалів.

Ігор Деяктакож вважає, що потрібно: «Створити файний музичний фестиваль - без втручання офіційних відділів культури та без фолькльора як основної і необхідної умови». А також сподівається на активний розвиток якісно нових фестивалів, наприклад, як Майся-Фест, що зможуть стати гідними конкурентами вже існуючим.

Федір Шандор виокремив наступні ТОП – 10 фестивалів та анімаційних атракцій, які заслуговують окремої уваги:

 

1. с. Геча «Фестиваль гентешів» - фестиваль різників свиней, що відбувається у Берегівському районі, визначає найвправніших умільців цієї справи. Гості свята можуть подивитись на весь процес приготування свинячого м’яса та скуштувати  національні угорські страви зі свинини.

 

2. м. Мукачево «Червене вино» - щорічний фестиваль молодого вина, який відбувається напередодні Старого Нового Року, де визначають найкращих виноробів області.

 

3. м. Ужгород «Сакура фест» - комплекс заходів, які влаштовуються протягом цвітіння дерева сакури.

 

4. Туристичний комплекс Воєводино  «Івана Купала» - свято для дорослих та дітей, яке щорічно відбувається у липні з усіма традиціями Купальської ночі.

   

5. м. Ужгород «Ужгородська регата» - на один день Уж перетворюється на судноплавну річку, а десятки команд змагаються на саморобних суднах за головний приз Ужгородської регати.

 

6. смт. Чинадієво «Срібний татош» - фестиваль середньовічної культури, який проходить на території замку Сент-Міклош: лицарські бої, середньовічні танці та мелодії, виступи музичних гуртів – все це створює неймовірно містичну атмосферу давньої культури.

 

7. Оздоровчо-рекреаційний комплекс Косино «Фестиваль бограчу» - команди кухарів змагаються у приготуванні вельми популярної угорської страви – бограча, а гості насолоджуються музичним концертом та купанням у цілющих мінеральних водох.

 

8. Студентська республіка Закарпаття – захід, який триває декілька днів і збирає найактивнішу молодь Закарпаття. Студенти живуть у палатках та беруть участь у різноманітних конкурсах, забавах та дискотеці під відкритим небом.

 

9. м. Ужгород «Ужгородська Палачінта» - фестиваль присвячений популярним млинцям Закарпаття, які жителі полюбляють смакувати з різноманітними начинками: варення, м'ясо, гриби тощо.

 

10. м. Ужгород «Парад Миколайчиків» - захід, який відбувається кожного року на день св. Миколая, а саме – 19 грудня. Більше сотні маленьких та дорослих Миколайчиків у тематичних костюмах роздають цукерки жителям міста та водять хороводи біля головної ялинки.

 

Провівши також власне невелике опитування серед закарпатців, ми визначили таку десятку:

 

1. Гуцульська бринза (Рахів)

2. «Червене вино» (Мукачево)

3. «Селиська співанка» (Нижнє Селище)

4. Фестиваль різників (Геча)

5. «Берег фест» (Берегово, призупинений)

6. «Ужгородська палачінта» (Ужгород)

7. Фестиваль бограчу (Косино)

8. «На Синевир трембіти кличуть» (Міжгірщина)

9. Фестиваль ковалів «Гамора» (Іршавщина)

10. «Біле вино» (Берегово)

Цікаво, що майже ніхто не виділяв мистецькі та музичні фестивалі. При цьому, старші люди в нашому опитуванні згадували, що все одно найвідомішим фестивалем радянських часів був фестиваль «Дружба», який проводився в амфітеатрі на Кишицькій і багато хто говорив, що було б добре відновити традицію проведення фестивалів в амфітеатрі. Хороша ідея, на нашу думку.

Юлія Бонкало, для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com