Ужгородська регата-2016: Як це було (ФОТО)

 

 Вже сьомий рік поспіль в Ужгороді проводять креативний і зовсім нехарактерний для цієї місцевості захід – «Ужгородська регата». І хоча річка Уж досить мілка, і тим паче не судноплавна, але винахідливі закарпатці все ж пробують пропливти по ній на плотах. 

За традицією «сплав» проходить від транспортного моста, поблизу парку «Підзамковий» - до транспортного моста ім. Томаша Масарика. Для цього кожна з команд має придбати або змайструвати власний човен і в повному складі дістатися фінішу. Усі судна змагаються в чотирьох номінаціях:

-          "Летючий Голандець" (найшвидше судно);

-          "Веселий Роджер" (найоригінальніше судно);

-          "Чорна каракатиця" (найшвидше судно серед саморобних);

-          "Ноїв ковчег" (найчисленіший екіпаж).

«Ужгородська регата-2016» відбулася 7 серпня і зібрала досить велику кількість як учасників, так і глядачів. А подивитися таки було на що! Дванадцять вигадливих команд досить творчо підійшли до процесу і підготували цікаві «експонати». Тут був і агрегат, зібраний з гондол, і басейн на пінопласті, і човник з мішків, набитих пластиковими пляшками, і найцікавіше судно з двома унітазами, яке, не дивлячись ні свій хиткий вигляд, таки подолало дистанцію і дісталося фінішу.

 Найактивнішими учасниками цьогорічної регати виявилася мукачівська команда «По Тисі разом», які вперше за сім років виграли відразу у двох номінаціях: «Ноїв ковчег» з кількістю 22 людини на борту і «Летючий Голандець», адже саме їхнє судно прийшло першим.

У номінації «Чорна каракатиця» - найшвидше саморобне судно перемогла команда дівчат у білих халатиках під назвою «Слоник в комі». Відчайдушні учасниці увесь час бігли ковзким камінням, тягнучи за собою невеличкий човник з іграшковим слоником.

 А найоригінальнішими у номінації «Веселий Роджер» стала команда «Білий фарфор», які дійшли до фінішу передостанніми, але запам’яталися своїм судном з унітазами.

«Я вперше брала участь і, якщо чесно, не вмію плавати, - коментує перемогу своєї команди Валентина з міста Мукачеве. – Наша команда була досить велика і дружня, що і стало запорукою успіху».

 «Вже третій рік поспіль мені доводиться ставати учасником регати і я дуже задоволений процесом! – поділився враженнями Орест Когут, учасник команди від математичного факультету. – Кожного разу це неймовірні враження і креативний підхід. Проходити дистанцію дуже весело, хоче на глибині було досить важко штовхати судно. Але такі заходи потрібні нашому місту і загалом це цікавий процес!».

 Також для всіх охочих на фініші було багато атракцій, аніматори в костюмах піратів і багато видів смачної ухи. Але найцікавішою виявилася «посвята у моряки», під час якої, відомий туризмознавець Федір Шандор розбавив келих річкової води перечинською і мукачівською паленкою і давав відпити кожному з учасників символічного хрещення. Закінчилось свято традиційним фаєр-шоу від театру вогню і світла Dragonfly.

 

Вероніка Станчак, Аліна Шишлова, студентки відділення журналістики УжНУ

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com