image

В Ужгороді відкрився велоцентр з 20 велосипедами (ФОТО)

Сьогодні, 6 квітня на території ужгородської ЗОШ №5 з поглибленим вивченням англійської та французької мов відкрили велоцентр, а також передали для громади 20 велосипедів.

Завершується проект між меріями Ужгорода і містом-побратимом Кросно зі створення міського велоцентру, який буде у розпорядженні громади міста Ужгорода. Радий, що він буде розміщуватися на території нашої ЗОШ №5. У велоцентрі є приміщення, де зберігатимуть 20 велосипедів, навчальний клас та офіс”, — зазначив директор школи Петро Кіндюх.

При школі раніше була велопарковка, у рамках проекту з’явилася ще одна.

До слова, велоцентр заснували за кошт Євросоюзу у рамках проекту “Партнерська будова спільного туристичного простору на основі нових видів спорту та відпочинку для молоді”.

Заявку на конкурс подавали представники громадської ініціативи “Night Ride”, активісти якої і започаткували велорух в Ужгороді, а нічні тематичні велозаїзди містом щоразу збирають сотні велосипедистів.

Ми хотіли створити своєрідний штаб, серце велоцентру Ужгорода, а у майбутньому, сподіваємося, і Закарпаття. Центр розвиватиме велоінфраструктуру міста, залучатиме для цього інвестиції, пропагуватиме здоровий спосіб життя”, — сказав Віктор Станко, представник громадської ініціативи “Night Ride”.

За його словами, центр працюватиме у кількох напрямках — велопрокат, навчально-розважальні програми, навчання малюків їзді на велосипеді, проведення конференцій зі здорового способу життя, втілення соціальних проектів.

Віктор додає, що наразі у велоцентрі є 20 велосипедів, але у подальшому залучатимуть інвестиції, аби збільшити матеріально-технічну базу. Також сюди запрошуватимуть нових працівників та волонтерів.

Крім того, є ще одна хороша новина. І знов саме ЗОШ №5 демонструє цікаві технології. Петро Ярославович повідомив, що завдяки фінансуванню Ради Європи у школі встановили вісім сонячних панелей, ведуться завершальні роботи. Це дасть можливість створити енергетично незалежний блок школи, де буде можливість автономно використовувати електроенергію навіть тоді, якщо у всьому місті не буде електрики взагалі.

Евеліна Гурницька, ProZak.info,

фото автора

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com