Відео дня: Зимова Усть-Чорна

Село Усть-Чорна, яке розташоване в горішній частині річки Тересви, у вузькій улоговині на стику трьох гірських масивів: Внутрішніх Ґорґан, Свидівця (на сході) та хребта Красна, зняли з висоти пташиного польоту. 

Зимова Усть-Чорна вражає своєю красою. 

Сьогодні Усть-Чорна є селищем міського типу, й завдячує своєю назвоючехам. У селі устя Чорного потоку впадає в Тересву, тому й Усть-Чорна. 

Довідково з karpaty.info

Заселення німців у найлісистішій частині Закарпаття почалося у 1775 р. За спеціальним велінням австрійської імператриці Марії—Терезії 200 спеціалістів із заготівлі лісу з Верхньої Австрії оселилися в теперішній Німецькій Мокрій разом із сім’ями. До сьогодні зберігся поіменний список переселенців з усіма даними (яскравий приклад німецької педантичності). Поселялися австрійці на вигідних умовах. Деревину потрібно було сплавляти до серця імперії – Дунаю. Одні заготовляли деревину, інші споруджували штучне озеро і плоти (бокори). Коли ж деревини назбирувалося доволі, греблю зрушували, і вода несла бокори аж до Тиси. У Солотвині їх вантажили «білим золотом» – сіллю – і рікою сплавляли далі.

Коли австрійці вселялися до Німецької Мокрої (зараз – сусіднє село Комсомольськ), там стояло з десяток верховинських хиж. За п’ятдесят років кількість поселенців так зросла, що вони потребували розширення території і почали спускатися Тересвянською долиною униз за течією. Розширена частина долини привабила їх своєю красою. Розкішне поле серед гірських масивів стало вигідним місцем для будівництва нового поселення. Побачивши навколишню красу освоювачі сказали: "Це поле для королів". Саме з цієї миті воно отримало назву "Королівське поле". Так, 1825 р. виникає Кенігсфельд (Königsfeld) — "Королівське поле".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com