image

Де на Закарпатті можна знайти свиней мангалиць

На Закарпатті є ферма, де вирощують кучерявих свиней. 

Про унікальну ферму свиней мангалиць у селі Ботар Виноградівського району Закарпатської області повідомляє користувач Фейсбуку  Вячеслав Попович

"Свині мангалиці мають гарне пишне хутро, яке, як відомо, невластиве цьому виду домашніх тварин. Ця порода свиней дуже рідкісна і від того ще цінніша. Спочатку селекціонерами були виведені чотири породи мангалиці – чорні, білі, червоні та змішані. Найпоширенішою породою у сучасному сільському господарстві є білі мангалиці. М`ясо мангалиці надзвичайно смачне і дієтичне. Мангалиці – унікальна місцева порода свиней, яка відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами. На фермі проживає кілька сотень цих чудових тварин", - пише Вячеслав. 

 

Довідково 

(за інформацією видання " Свині породи мангал"):

Свині породи Мангал (Мангалиця)  були найбільш поширені в Угорщині впродовж 1800-1950 рр. В 50-х роках сало, бекон і салямі були дуже популярними на європейських і світових ринках.

В Україні до Другої світової війни мангалица розводили на Закарпатті етнічні угорці, але після війни більшу частину поголів’я вирізали. Порода збереглася тільки в Угорщині, де пастухи досі женуть свиней з усього села на пасовищі.

Свиня мангалицаСвині цієї породи середнього розміру, мають міцний скелет. Голова невелика, вуха величезні і висять вперед. Горло велике, шия широка, циліндрична і досить коротка. Груди глибока, живіт великий, ноги короткі. Колір копитця у мангалиці — чорний. Шерсть густа, довга, взимку завивати.

Бувають мангалиці 4 типів: біла, червона, чорна і змішана. Чаші всього зустрічаються мангалица біла. Червона та змішана порода мангалиці на межі зникнення, а чорної мангалиці вже, на жаль, немає.

Вони володіють сильним імунітетом, високою стійкістю до багатьох захворювань свиней, не боятися морозів, тому що існували протягом століть в напівдиких умовах.

У мангалиці народжується найбільше 5-7 поросят в перший опорос і до 12 у наступні. Народжуються поросята з смужками на спині. Щоб розводити мангалица, потрібно чекати 12 місяців до першого опоросу, до того часу вони вже досягають до 160 кг. Виростають максимум до 300 кг.

Свиня мангалицаСвині породи мангалица менш вибагливі і швидко набирають вагу без використання добавок і хімічних препаратів. Їдять вони мало. Взимку 70 відсотків раціону складають сіно, подрібнені кукурудзяні стебла і качани, коренеплоди, гарбуз, а 30 відсотків — зернові відходи, жолуді, каштани.

У літній час 80 відсотків різнотрав’я, молодих гілочок дерев і чагарників, падалиці фруктових дерев, кабачків, гарбуза, буряк, ряски, і 20 відсотків подрібнених зернових кормів (висівки, мучка та інші відходи). За місяць до забою тварин треба відгодувати зерном, даючи його по 300 г на добу на голову. Свині швидко набирають вагу.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com