image

Голі землекопи не хворіють на рак і не старіють

Голий землекоп, або «піщане цуценя» може виглядати як зморшкуватий мішок зі шкіри, але у них є досить дивні власності, в тому числі повний імунітет до раку.

Тепер дослідники виявили, що, мабуть, ці тварини також не старіють – їхні шанси на смерть не збільшуються в міру дорослішання.

Для кожного іншого виду ссавців ризик смерті постійно зростає з плином часу. Але цього не відбувається для піщаних цуценят ( Heterocephalus glaber), виду гризунів, які гніздяться під пустелями Східної Африки.

Рівень смертності у ссавців зазвичай слідує за тим, що називається законом смертності Gompertz-Makeham. Це математичне рівняння, яке описує збільшення смертності поряд зі збільшенням віку після досягнення зрілості.

У людей ризик приблизно подвоюється щороку після 30 років. Але для цих гризунів все зовсім по-іншому.

«Для мене це найбільш захоплюючі дані, які я коли-небудь отримував», – сказала науковий керівник дослідницької компанії Рошель Буффенштейн з компанії Anti-aging компанії Calico. «Це суперечить всьому, що ми знаємо з точки зору біології ссавців».

Буффенштейн вже більше 30 років вивчає голих землекопів і ретельно документував кожну смерть тварини, що знаходиться під її опікою. Вивчивши записи 3299 голих щурів-марнотратників, вона виявила, що ризик смертності залишався приблизно на один з 10 000 для решти життя щурів.

Землекоп досягає статевої зрілості у віці шести місяців. Виходячи з їх розміру, їх очікувана тривалість життя в лабораторії становить близько 6 років. Але деяким з них жити більше 30 років, і навіть вони можуть розмножуватися.

«Наші дослідження показують, що голі щури-кроти не старіють так само, як інші ссавці, і насправді не виявляють майже ніяких ознак старіння, і їх ризик смерті не збільшується навіть в 25 разів повз їх часу до репродуктивної зрілості», – сказала Буффенштейн. «Ці результати підтверджують нашу переконаність в тому, що голі землекопи є винятковими тваринами для вивчення, щоб поглибити наше розуміння біологічних механізмів довголіття».

Невідомо, чому ці тварини так довго живуть. У дослідженні, проведеному в 2009 році, було запропоновано кілька причин – стабільні білки, які розгортаються менше, ніж в видів гризунів і менше окислення, ніж у інших ссавців. Подальші дослідження повинні проводитися у літніх тварин, щоб дізнатися, чи продовжується тенденція до 30 років.

013-8

kozhen.in.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com