image

На Львівщині побудують притулок для ведмедів подібний Синевирському

На Львівщині також буде реабілітаційний центр для бурих ведмедів, подібний тому, який є на Синевирі Міжгірського району

Як відомо, в Закарпатті на території Синевирського природного парку у 2011 році було відкрито Реабілітаційний центр для бурих ведмедів. На це з бюджету міністерство екології України виділило трохи більше двом мільйонів гривень. Вольєр реабілітаційного центру бурих ведмедів розташовано на ділянці лісу 12 га. У верхній його частині було споруджено 6 кліток та 2 секції дляутримання груп та одиночних тварин різного віку, стану здоров’я,в яких знаходяться басейни і барлоги. Всю територію огороджено електромережею.

Наразі в закарпатському Реабілітаційному центрі утримуються 18 ведмедів.

Побудувати реабілітаційний центр для бурих ведмедів вирішено в НПП «Синевир» не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Тим не менше, популяція бурого ведмедя в Україні наразі нараховує всього близько 300 особин. Це катастрофічно мало. Браконьєри знищують ведмедів. Але гірше те, що є певна кількість цих тварин, які утримуються у неволі. В багатьох випадках це ведмеді, які живуть в маленьких клітках міні-зоопарків, або в пересувних цирках. Часто над ними знущаються.

На фото ведмідь Беня, якого привезли в Синевір з Вінниччини. У пересувному цирку, з якого забрали ведмедя, Беню колишні власники примушували танцювати на розжареній плиті. Ветеринари природного заповідника діагнозували крім обпечених лап ще й дистрофію з порушенням обміну речовин.

А ще гірше те, що в Україні існують так звані підпільні центри, у яких тренують мисливських собак, натравлюючи їх на ведмедів. Це ганьба на весь Світ.

На фото центр тренування мисливських собак "Еней" на Львівщині

І ось цього року неподалік від Львова, у селі Домажир, почнеться будівництво ще одного притулку для бурих ведмедів. Там житимуть ведмеді, яких міжнародний фонд «Чотири лапи» рятує та забирає з придорожніх готелів, ресторанів, цирків та так званих притравочних станцій для мисливських собак. Притулок, як і реабілітаційний центр в Закарпатті, буде відкритий для відвідувачів, які зможуть поспостерігати за життям ведмедів у природному середовищі.

До речі, в Європі є п’ять таких центрів для бурих ведмедів:  в Німеччині, Австрії, Болгарії, Польщі та навіть у Косово. В Україні фонд «Чотири лапи» вже відкрив один центр – з 2012 року у Житомирській області працює центр порятунку ведмедів «Надія», де живуть п'ятеро ведмедів. Львівський притулок , як і закарпатський, зможе вмістити до 20 ведмедів, а от площа його буде більшою, ні на Синевирі – 20 гектарів. Та й умови утримання тут ведмедів будуть трошки кращі, ніж в Закарпатті.

Справа в тому, що за стандартами фонду «Чотири лапи» на одного ведмедя має бути відведена територія не менше, ніж 0,5 га. Вся територія буде поділена на секції, які будуть сполучені переходами. Кожен ведмідь матиме свій басейн та барліг. 

Але львівському притулку повезло більше тим, що у нас гроші виділялися з державного бюджету, а на Львівщині притулок будуватимуть за кошти міжнародного фонду. Перша фаза будівництва притулку коштуватиме приблизно від 500 до 750 тисяч євро. Всього у притулок інвестують не менше 1,5 млн євро.

Звичайно, що фонд «Чотири лапи» і надалі опікуватиметься притулком на Львівщині, а закарпатцям потрібно якось намагатися допомагати ведмедям самотужки. Реабілітаційний центр бурих ведмедів у Синевирі повинен активніше працювати інформаційно і шукати додаткові фонди та приймати благодійні внески.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com