image

Що робити, якщо у сім'ї з'явилася домашня тварина

Мабуть, кожна дитина часом починає просити кімнатного улюбленця. Але всі обіцянки постійно доглядати брата свого меншого вщухають уже після першого тижня дружби з новим «членом сім’ї». 

Як зробити так, аби дитина не відмовлялася від догляду за кімнатною твариною?

1. Не виконуйте щомиті бажання дитини про придбання кімнатної тварини. Це може бути швидкоплинне бажання малюка, тому дізнайтеся, наскільки серйозно син чи донька дійсно хочуть цього.

2. Обирайте тварину разом, вивчивши всі деталі про неї. Поясніть малюкові, що кошеня може дряпатися, собака вкусити, у кожної тварини особливий характер, як у людини. Тварин можна дресирувати, але догляд є найважливішим. Не можливо сьогодні погуляти з собакою, а завтра відмовитись.

3. Покажіть дитині, як доглядають тварин інші. Відео та книги — це замало. Можливо, у знайомих є кошеня, попросіть, аби дитина самостійно погодувала тваринку та поміняла їй туалет чи помила клітку. Це досить важливий момент, зазвичай, малюк уважає, що улюбленець у сім’ї — це лише приємна гра з ним і догляд за ним мінімальний.

4. Поясність синові чи доньці, що кожна тварина піде раніше з життя. Це пояснити необхідно дітям старшого віку. Тому слід приділяти якомога більше уваги тварині та дбайливо доглядати її, з розумінням ставитися до того, що вона помре.

5. Пообіцяйте дитині допомагати доглядати за твариною, але не беріть повністю відповідальність на себе. Звісно, якщо малюк захворів чи не може погодувати вчасно собаку, то ви допоможете, але це не повинно стати звичкою. Повторюйте із самого початку: «Хочеш тварину — це повинна бути твоя відповідальність, ти займаєшся нею самостійно!»

6. Створіть спеціальний графік. Це дисциплінує, дитина легше звикає до свого нового зобов’язання. До того ж годування та вигулювання — це весь догляд за твариною. Щеплення, дресирування, видавання вітамін, миття чи прання особистого місця улюбленця.

7. Не залякуйте дитину, щоб не знеохотити мати кімнатного улюбленця. Тварина в домі — це лише позитивні моменти, що сприяють гармонійному розвитку. Дитина стане самостійною, зможе проявляти свою турботу та відповідальність.

Більшість дітей сприймають тварину, як іграшку, тому, погравшись, зацікавленість зникає. Згодом вивести на вулицю собаку чи поміняти наповнювач у лотку кішці вже зовсім не хочеться. Наші поради допоможуть вам, аби такого не сталося.

Матеріал підготувала практичний психолог, вихователь ДНЗ № 16 м. Ужгорода , Ольга Сергіївна Чепур.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com