image

Собаки для дітей-алергіків

Алергічна реакція, яка проявляється в присутності тварин, на жаль, не така вже й рідкість. Найбільш алергенними є коти, гризуни, коні, але й на собак буває реакція. Невже доведеться відмовитися від тварин в будинку?

Визначаємо алерген

Перш ніж приймати кардинальні рішення, варто розібратися, чи дійсно вихованець провокує алергію. Лабораторні алергопроби досить точні і допоможуть відповісти на питання, що саме є причиною, а це може виявитися навіть звичайний побутоваий пил.

Статистика стверджує, що діти, які з перших днів контактують з кішками і собаками, значно рідше страждають від алергічних реакцій, тим не менш, таке трапляється. При цьому реакція може виявитися через досить тривалий час. Варто враховувати й те, що собака, яка гуляє на вулиці, може принести на своїй шерсті алергени, наприклад пилок рослин.

Якщо проба на шерсть тварини виявилася негативною, не варто розслаблятися, алергія річ підступна і може прогресувати, тому потрібно насамперед дотримуватися деяких важливих правил життя тварини в будинку і серйозно поставитися до вибору вихованця, якщо він тільки в планах.

American-Water-Spaniel4

Тварини без шерсті - гіпоалергенні? ..

Одне з стійких помилок свідчить - «голі» тварини, кішки, собаки та ін., не викликають алергії. Підставою для цього служить застаріла інформація про те, що реакцію викликає шерсть тварин. Насправді це не зовсім так - нежить, кашель, кропив'янку і навіть астму у алергіка провокують лупа, яка утворюється на шкірі, а також білки тварини, що виділяються з диханням, слиною і випорожненнями. А це означає, що відсутність шерсті не врятує від реакції при індивідуальній непереносимості.

1355166051_2

Як обрати собаку, якщо в будинку алергік

На жаль, конкретних порід, які є «гіпоалергенними», в природі не існує, але спостерігається таке цікаве явище - ви можете зустріти конкретну собаку, на яку реакції не буде. Перевірити це можна тільки при особистому контакті - доведеться познайомити дитину з собакою, але, мабуть, не варто експериментувати при важких проявах алергії.

Вибираючи собаку, слід враховувати, що найбільш небезпечними в плані алергії є великі породи, оскільки, чим більше протеїнів виділяє собака, то сильніше на неї реакція. Не підходять вівчарки і інші «балакучі» породи, оскільки під час гавкоту відбувається викид великої кількості слини разом з потенційними алергенами.

nikoletta

Найкраще звернути увагу на породи дрібних і середніх собак, які не линяють - така шерсть не випадає, але її слід постійно вичісувати. Одна з найавторитетніших організацій, що займаються реєстрацією породистих собак, американський клуб собаківництва AKC, склав список рекомендованих для алергіків порід:

Пуделі всіх розмірів, але краще середні, карликові або той-пуделі - шерсть пуделів вважають скоріше волоссям. Вони не линяють, легко піддаються дресируванню, люблять дітей.

Jorkshirskij-terjer_14

Йоркширський тер'єр - невеликий розмір, дуже активний, вважається, що у нього практично не утворюється лупа.

Бішон-фрізе - маленька біла собачка, незважаючи на біле хмарка вовни, практично не линяє, добре ставиться до дітей.

І ще кілька порід - ірландський водяний спанієль, померанський шпіц, самоед, ши-тсу.

img_65054

Правила безпеки

Для того, щоб мінімізувати ризик розвитку алергічної реакції важливо:

1. Не дозволяти собаці спати в ліжку з дитиною, облизувати обличчя і руки, торкатися їжі.
2. Після кожної прогулянки мити собаці лапи, протирати вологою тканиною 3.шерсть. Все це проробляти в закритій ванні.
3. Вичісувати шерсть собаки 2-3 рази на тиждень, робити це на вулиці. Предмети по догляду за собакою зберігати в щільно закритому пакеті.
4. Видалити з підлоги всі покриття з ворсом - килими, ковролін та ін. - В них концентруються алергени, а видалити їх дуже складно.
5. Не рідше одного разу на 2-3 дня робити вологе прибирання.
6. Регулярно провітрювати приміщення, особливо кімнату, де спить дитина.
7. Придбайте очищувач повітря зі спеціальними гіпоалергенними фільтрами.
8. Діти повинні жити з тваринами, тому постарайтеся підібрати відповідного друга своїй дитині.

moirebenok.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com