image

Як виховати собаку: правила, які допоможуть вам стати ватажком

Собаку виховувати необхідно для того, щоб вона не турбувала вас і оточуючих. В основі всіх технік лежить поведінка тварин в зграї, а саме те, як з членами зграї обходиться ватажок.

1. Навіть не думайте бити собаку

Перше і основне правило виховання собаки. Якщо бити цуценя по м'якому місцю, толку буде мало (не кажучи про те, що це не по-людськи). Таких ваших дій собака не зрозуміє, адже в зграї тварини один одного не б'ють.

2. «Кусайте», щоб щось пояснити

Ватажок (а до зустрічі з вами у цуценяти був ватажок - його мама) діє грубо, але по-іншому: він кусає «підлеглого» в шию або просто завалює на спину. Саме цими двома способами собаки показують своє невдоволення.

Щоб зімітувати укус, напружте пальці і просто вдарте кінчиками в шию (зверху, там, де шкіра грубіша). Якщо поведінка собаки і зовсім ні в які ворота не лізе, йдіть далі: після «укусу» не прибираючи руку, валіть собаку на спину. Швидше за все, перші кілька разів будуть складними - пес може чинити опір. Тоді необхідно тримати його за шию до тих пір, поки не заспокоїться. З боку виглядає моторошно, але повірте, собаці не боляче.

3. Не пускайте собаку на ліжко

З перших хвилин перебування вдома цуценяті заборонено бути на вашому ліжку/дивані/стільці. Просто тому, що в зграї ватажки сплять на височині, а всі інші - знизу.

В людській оселі височина - ліжко, так що для собаки це заборонена територія. Відганяйте «укусами» в шию.

4. Спочатку їсте ви, тільки потім - пес

Знову повертаємося до зграї: спочатку їсть вожак, після нього - всі решта. Так що спочатку снідаєте/обідаєте/вечеряєте ви, і тільки потім їсть пес. Однак не забудьте про режим: виховання вихованням, але собака не повинна бути голодною. Ще одне важливе правило: поки ви їсте, пес не повинен сидіти біля вас і випрошувати їжу. Зрозуміло, і ви не повинні нічого давати зі столу.

5. Відбирайте миску з їжею

Коли настане час дати корм собаці, спочатку змусьте її заспокоїтися (якщо знає команди, нехай виконає). Коли собака буде їсти, заберіть у неї миску, потримайте у себе, зробіть вигляд, що їсте звідти. Звучить дивно, але це нагадує собаці, хто тут головний (вся їжа на першу вимогу у ватажка). Ще така вправа привчить собаку спокійно віддавати вам все і не гарчати.

6. Заспокоюйте собаку перед прогулянками

Прогулянка починається ще вдома. Якщо собака радісно стрибає побачивши повідок і ключі, значить, чекаємо, поки заспокоїться. Зрозумійте, що собача радість - це погано для виховання: пес не чує вас, не бачить, він перезбуджений. Якщо треба чекати годину - чекаємо годину. Ніколи не виходьте, поки собака збуджена. Скоро вона зрозуміє, що вулиці не побачить, якщо вона стрибає або скулить.

7. Ведіть собаку за собою

Вигулюйте на короткому повідку. Спочатку з дверей виходите ви, тільки потім - собака. Якщо намагається пролізти вперед, тобто вважає себе ватажком, повторюємо знову і знову, поки не піде за вами.

На вулиці ви повинні вести собаку біля ноги, її корпус злегка позаду вашого.
Гуляти з собакою треба не менше 40 хвилин на день. Зрозуміло, чим активніший пес, тим довші прогулянки.

8. Не давайте собаці тягнутися до інших тварин

Якщо собака відчайдушно тягнеться вперед, смикніть повідок або нагніться і «вкусіть» її. У разі, якщо повз йде собака/кішка/птах, а пес тягнеться до них, змусьте його сісти і заспокоїтися. Зрозуміло, це не означає, що їй взагалі ні з ким не можна спілкуватися. Якраз навпаки - потрібно, але тільки після того, як повністю заспокоїться. Пам'ятайте про те, що погляд очі в очі - знак того, що скоро буде бійка: це виклик.

9. Не дозволяйте собаці з вами битися

Для собак ігри означають не те ж саме, що для нас. У тваринному світі всі ігри - це тренування. Стрибаючи один на одного і покусуючи, цуценята вчаться битися. Майте це на увазі, коли ваш пес буде стрибати на вас і намагатися вкусити, і присікайте. Краще кидайте йому іграшки і вчіть приносити і віддавати. Перший час собака, швидше за все, буде радісно тікати від вас зі здобиччю в пащі. Відбирайте іграшки: ватажок не вимагає, він завжди забирає своє.

10. Не давайте підбирати їжу

Спочатку одну річ треба зрозуміти самому господареві: для собаки дуже шкідливо підбирати їжу з землі на вулиці. Там може бути отрута, і тоді собака може просто померти. Як тільки собака починає активно нюхати землю, знайте: вона відчула їжу. Якщо спробує підняти її, смикніть повідок і скажіть «фу». Звичайно, як і будь-яку вправу, доведеться повторити це багато разів, але рано чи пізно пес все зрозуміє і перестане «пилососити».

11. Не дозволяйте стрибати на людей

Як правило, господарів не влаштовують дві крайності поведінки собак щодо інших людей: надмірна радість і агресія. Якщо вам пощастило трохи більше і ваш пес просто сильно любить всіх навколо і готовий стрибати і цілуватися, значить, просто не дозволяйте йому цього робити.

Тактика проста: смикайте повідок кожного разу, коли собака тягнеться до людини. Якщо радість переходить всі межі, змушуйте сісти і заспокоїтися. При необхідності «кусайте» в шию. Тактика поведінки з агресивним собакою та ж сама.

12. Тримайте себе впевнено, але собаку не заспокоюйте

Спокійні повинні бути ви, як би складно це не було. Собаки все відчувають, в тому числі хвилювання і злість.

Ватажок не може нервувати і боятися, тримайте це в голові. Собака теж не повинна нервувати. Якщо вона боїться, ні в якому разі не чіпайте її, не гладьте, не заспокоюйте. Вона не розуміє, що саме ви говорите, лише вловлює добру інтонацію і розуміє це як «молодець». Таким чином, ви говорите собаці, що боятися і трястися (або гарчати і гавкати) правильно. У всіх подібних ситуаціях вона буде вести себе саме так.

13. Допоможіть їй розслабитися

Коли собака заспокоїться сама, забуде про те, що сталося, можете зробити їй масаж. Це просто: зімітуйте пальцями пащу і несильно «покусуйте» собаку по спині. Робіть це повільно, Промніть "пащею" всю спину. Ще один секрет: масаж біля холки заспокоює, а біля хвоста, навпаки, збуджує.

14. Вибудуйте відносини з іншими членами сім'ї

Якщо у вашому домі є інші собаки, коти або люди, не забудьте вибудувати відносини новачка і з ними. Собака повинна розуміти всю сімейну ієрархію (вона - остання ланка). Обійміть і приголубити всіх членів сім'ї і всіх тварин. Пес повинен дивитися здалеку. Так він зрозуміє, що ватажок прихильний до цих членів зграї і краще їх не чіпати.

Якщо такий підхід не допоможе, заваліть собаку на спину, а іншого чотириногого поставте зверху - це підпорядкована позиція. Члени сім'ї також повинні поставити пса на місце: «вкусити» або завалити на спину, не підгодовувати і не пускати на своє місце.

15. Придумуйте для собаки цікаві заняття

Якщо ви чимось зайняті і часу пограти з собакою немає, спорудіть для неї швидкі іграшки, які займуть улюбленця надовго. Кращий спосіб - дати йому старий журнал або телефонний довідник. Щеня добрі пару годин буде дуже зайнятий, а потім завалиться спати.

Можна зробити багато коробочок з картону. В деякі з них заховати ласощі і дати коробочки собаці - нехай нюхає і шукає їжу. Ще можна включити вентилятор: він дзижчить і дме, і пес точно буде зайнятий.

dog-psychology

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com