image

Як закарпатцям захистити тварин у таку спеку

Спека є небезпечною для тварин не менше, ніж для людей

Зараз аномальна спека і маю декілька засторог як для власників домашніх тварин, так і просто для всіх небайдужих людей, які переймаються бездомними тваринами.

Багато хто із закарпатців був за кордоном і бачив, що там майже біля всіх кафе власники встановлюють миску зі свіжою водою для собак. Таке можна бачити не лише біля кафе, але й на автозаправках та інших місцях. Було б добре, якби власники наших кафе також встановлювали такі миски зі свіжою водою. І нехай би ця вода була не лише для тих відвідувачів, хто прийшов зі своїм улюбленцем, але й для тих бродячих собак та кішок, яких ще багато в нашому місті. Це буде людяно.

Тепер щодо власників домашніх тварин. Просто декілька порад. Не вигулюйте собак вдень. Робіть це рано вранці і ввечері, коли спека спадає. Тварини так само можуть отримати тепловий удар, як і люди. І ще. зверніть увагу на те, що вдень асфальт робиться розпеченим. Часто навіть після коротких прогулянок у собак обпалюються подушечки лап. Ну ще. Нещодавно в Києві у машині помер мопс. його господарка думала, що залишивши на 10-15 хвилин собаку у машині, з нею нічого не станеться. Станеться. Не залигайте тварин  машинах. І взагалі намагайтеся, щоб собаки не потрапляли під прямі сонячні промені.

Пам'ятайте, що найгірше спеку переносять собаки з плоскими мордами. Такі як мопси. Гаряче повітря через короткий ніс зовсім не охолоджується і відразу потрапляє у легені. 

Ну і ще деякі господарі роблять велику помилку, коли стрижуть собак через спеку і часто купають. Це помилка. Природа так влаштувала собаку, що шерсть рятує її і від спеки, регулюючи температуру. А замість того, щоб купати собаку, краще просто частіше змочуйте їй ніс і лапи. Бо купаючи собаку у спеку, вода випаровується у утворює водяну баню.

Якщо ваш собака таки отримає тепловий удар, то ви це відразу помітите.  Собака буде в'ялою, важко буде орієнтуватися, часто дихати. Температура тіла піднімається вище 40 градусів. У такому випадку негайно зробіть суміш анальгіну та димедролу. Можна додати папаверин. При важкому сонячному ударі собака може впасти в кому і померти.

Хочу звернутися до всіх закарпатців, які люблять тварин. Давайте допоможемо тваринам легше перенести цю аномальну спеку. 

Генріх Розман, еколог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com