image

10 помилок, які повністю вбивають стосунки

Ви тільки що розпочали цікаву переписку або сходили на перше побачення, і раптом претендент на звання другої половинки відмовляється продовжувати стосунки. Відразу постає питання: що було не так? Експерти в області відносин перераховують кілька можливих причин.

1. Ви погано доглядаєте за собою

Сюди відносяться неприємний запах з рота, від тіла й інші ознаки поганої гігієни - загалом, все, що відразу відштовхує від вас інших людей.

Якщо ви не дотримуєтеся правил гігієни, оточуючі роблять далекосяжні висновки про ваші звички в стосунках. Адже якщо у вас немає часу, сил або схильності піклуватися про себе, то навіщо вам піклуватися про інших?

2. Ви критикуєте або намагаєтеся контролювати

Люди не люблять, коли їм говорять, що треба робити, особливо на початку відносин. Це виглядає занадто самовпевненим.

Террі Орбух, автор книг про відносини, відома як The Love Doctor за своїми виступами в ЗМІ: «Негатив і критика на початку - це зовсім не те, що приваблює людей. Їм подобається протилежність: позитивність і компліменти».

3. Ви емоційно потребуєте підтримки

Людям не подобається постійно підтримувати тих, хто не може підтримати їх.

4. Ви надто емоційні

Ще людям не подобається постійно думати про те, що вас можна ненароком засмутити, вважає Хел Рункель, шлюбний і сімейний психотерапевт.

5. Ви безграмотні

Згідно з результатами опитування проведеного в 2013 році серед 5 тисяч осіб, знання граматики є однією з перших речей, на які люди звертають увагу при виборі пари.

Погана граматика говорить про те, що у потенційного партнера погана освіта або він взагалі не вважає її необхідною.

6. Ви не впевнені в собі

Те ж опитування показало, що впевненість є важливим фактором при виборі партнера.

Хелен Фішер, антрополог, головний науковий консультант сайту знайомств Match.com: «Люди, які не впевнені в собі, часто відрізняються тривожністю і низькою психологічною стійкістю».

7. У вас погані зуби

Також респонденти цього опитування повідомили, що звертають увагу на зуби потенційного партнера. Якщо вони в поганому стані, значить, людина дотримується поганої дієти або має проблеми зі здоров'ям.

Хелен Фішер: «Ми еволюціонували, щоб шукати освічених, розумово і фізично здорових партнерів - людей з хорошими генами, які допоможуть передати нашу ДНК в майбутнє. Потенційні партнери, у яких відсутні перераховані риси, швидше за все, не є гідними кандидатами для цього».

8. Ви занадто егоцентричні

Люди, які думають тільки про себе, - погані партнери, адже вони не піклуються про почуття інших. Крім того, вони часто недбалі і егоїстичні в ліжку.

Здорові відносини пов'язані зі взаємністю, коли потреби кожного партнера важливі.

9. Ви песиміст

Звичайно, стосунки повинні бути безпечним місцем, де партнери можуть поділитися своїми проблемами. Але деякі люди занадто концентруються на негативі і в підсумку стають тягарем для іншої людини.

Джозеф Бурго, психотерапевт і автор книги «Обережно, нарцис! Як вести себе з цими самозакоханцями»: «Особливо на ранніх етапах відносин ми повинні ділитися позитивним взаємодоповнюючим досвідом, який зміцнює зв'язок і готує до подолання майбутніх труднощів. Якщо одна людина використовує відносини як звалище для поганих емоцій, то у іншої людини немає підстав їх продовжувати».

10. Ви презирливі

Презирливість виражається в тому, що один з партнерів відчуває себе вище іншого і починає вести себе просто огидно. Він жорстко вказує на недоліки іншого або кидає виразні погляди. Глузування і пасивно-агресивні зауваження - за великим рахунком демонструють токсичну поведінку.

Майкл Макналті, тренер і психотерапевт, що спеціалізується на питаннях відносин: «Презирство - це протилежність доброті. Зневажати - це ніби лити кислоту на любов і вбивати відносини».

businessinsider

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com