image

12 речей, які чекають на майбутніх батьків

Наступні побутові дрібниці стають для молодих батьків справжнім сюрпризом.

1. Перший час ваше життя буде обертатися "навколо горщика"
Ну, або памперсів. Або підгузків. Ми сміємося зі слів новоспечених мам "ми покакали" і "ми попісяли". А з появою дітей самі включаємось в гру. Спочатку на перший план виходить питання травлення, а значить - запорука гарного самопочуття, сну і настрою дитини, потім починається гонка з привчання до горщика: щоб не пізніше, ніж донька приятельки, і щоб хоч якось врятувати диван і килим, і тому що вже пора. Не переживайте, в школу ще ніхто не пішов в памперсах.

2. Харчові смаки дітей непередбачувані
Сюрприз перший - діти вибирають зовсім не те, "що треба їх організму", а солодке, солоне і шкідливе. І з цим доведеться щось робити. Сюрприз другий - їм наплювати на рекомендації дієтологів і на вітамінно-мінеральний склад пюре з гарбуза теж. Адже його так зручно розмазувати по столу. І, нарешті, якщо дитина з апетитом їсть полуничний йогурт або розчинну кашку з фруктами, і ви на радощах купуєте п'ять упаковок, знайте - на наступний день вона до цього навіть не доторкнеться. Смаки малюка непередбачувані, доведеться з цим змиритися і пристосуватися.

3. Вам доведеться читати і розповідати одне й те саме десятки разів
І нехай шафа ломиться від книг, чадо буде в сотий раз вимагати казку про Попелюшку, радісно закінчуючи кожне речення. Улюблена гра, пісенька і мультфільм будуть викликати у вас алергію і смикання очей, але малюк не захоче бачити-чути нічого іншого.

4. Вам буде здаватися, що вона ніколи не втомлюється
Рано вранці він бадьорий і веселий - і не важливо, що неділя, і дуже хочеться поспати. Пізно ввечері він активний як ніколи, хоче пити, печива, казку, обніматися і поговорити - і не важливо, що неділя, і завтра в сад і на роботу. Крім того, він постійно носиться: по двору, по кімнаті, по магазину. Хоча ні, періоди втоми трапляються - коли пора прибирати іграшки.

5. Ви будете незадоволені собою
Ніякі книги, поради, рецепти не допоможуть бути ідеальною матір'ю 24 години на добу. Ну, просто тому що мама - це теж людина. Одного разу настане момент, коли ви вперше зі злістю закричите: "Та помовчи ти хоч хвилину!" А дитина зареве від образи і незнайомих ноток в голосі. І самі потім заплачете, в пориві провини і каяття. Головне - вчасно заспокоїтися, і попросити вибачення, і пробачити саму себе. Останнє дуже важливо.
А ще ви будете повторювати ті самі фрази своєї мами, які так дратували вас в дитинстві: "Тому що я так сказала", "Зі старшими не сперечаються".

6. Дитину будуть ображати інші діти
Хтось скаже "я не дружу з тобою" або штовхне або обсипле піском. Відбере іграшку. Почне сміятися або передражнювати. Таке трапляється на дитячих майданчиках часто-густо, і ми спостерігали це десятки разів. Але як же боляче і прикро, коли ображають твого. Важливо визначити ті межі, коли варто і не варто втручатися, адже соціалізація - це етап дорослішання.

7. Дитина буде повторювати і переказувати ваші слова
Найневідповідніші слова і самим невідповідним людям: вихователям в саду, сусідкам біля під'їзду, свекрусі, яка зайшла на чай. Будьте обережніше, розмовляючи з кимось при дитині: навіть якщо вона грає, два маленьких вушка-локатора чітко вловлюють інформацію.

8. Ви навчитеся відповідати на будь-які питання
Навіщо людині пупок? Чому дме вітер? Чому у дядька Сергія червоний ніс, а дід Мороз в кросівках? Навіщо ходити в школу? Якщо відповідь зовсім не спадає на думку, спливе те саме, мамине "Виростеш - дізнаєшся". Зате тепер ви розумієте, чому вона так говорила.

9. Світ навколо непередбачуваний
Це свідомість приходить, коли дитина починає повзати або ходити. Як багато речей, які можуть заподіяти їй шкоду: впасти, прищемити, налякати. Скільки всього непотрібного може потрапити в рот, в ніс, на язик, скільки може бути розлито, розмазано і розсипано. А манеж, єдине безпечне місце, чомусь зовсім не приваблює дитину.

10. Діти допомагають знайомитися
Двір, секція, садок, поліклініка - з кимось із мам майже напевно у вас складуться приятельські або дружні стосунки. Коло знайомств в будь-якому випадку розшириться.

11. Поради педіатрів не завжди бездоганні
Неприємний досвід. Згодом когось із поліклініки або найближчого медцентру ви занесете в чорний список разом з його призначеннями. Почнете читати інструкції до препаратів. Шукати альтернативу. І тут важливо кинути сили на пошуки дійсно хорошого лікаря, якому можна довіряти, а не на дворову постановку діагнозів.

12. Діти влаштовують істерики
Та ще й як віртуозно! Раніше, коли ви дивилися на маму, що тягне під пахвою крикливе чадо, ви співчували дитині. Тепер - ще й мамі.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com