image

Чи існує дружба між чоловіком і жінкою?

Проблема дружби між чоловіком і жінкою вже давно хвилює багатьох психологів і соціологів як у нашій країні, так і в усьому світі. На цю тему проводяться опитування і дослідження, ведуться численні дискусії.

Основною метою цих досліджень є з’ясування можливості існування справжньої дружби між чоловіком і жінкою. Напевно, дуже багато хто з нас також не раз задавалися цим цікавим питанням.

 А чи буває дружба між чоловіком і жінкою?

Вплив суспільства на дружбу між чоловіком і жінкою.

Жінки і чоловіки в наш час разом працюють, відпочивають, займаються фітнесом, проводять вихідні, їздять на шопінг і т.п. При цьому зовсім не обов’язково, що між ними виникнуть романтичні стосунки.

 Досить тривалий час у суспільстві вважалося, що основною метою дружби між чоловіком і жінкою є тільки створення сім’ї і народження дітей. Дослідники стверджують, що дружба між чоловіком і жінкою або повністю ігнорувалася, або визнавалася незначною.

 Були зроблені висновки, що дружити чоловік і жінка, звичайно ж, можуть, але тільки дружба в чистому вигляді між ними зустрічається не так вже й часто. Для цього існує кілька причин.

Сексуальний потяг і напруженість: дружба між чоловіком і жінкою

  Однією з найпоширеніших і важливих причин, що впливають на дружбу між чоловіком і жінкою можна назвати сексуальну напругу і потяг. Американські дослідники опитали величезну кількість чоловіків і жінок, щоб дізнатися, що їм подобається і не подобається в їх міжстатевій дружбі. Більшість жінок заявили, що їм не подобається виникаюча сексуальна напруженість.

   Це можна пояснити тим, що жінки зазвичай очікують від такого типу відносин більшої емоційності і довірчої атмосфери. Якщо між друзями протилежної статі справа все-таки доходить до інтимних стосунків, то саме жінки є більш уразливими для стресу та психологічної травми.

 Чоловіки ж, навпаки, досить часто відповідали, що саме сексуальна привабливість може стати причиною для початку знайомства. Вони вважають, що секс не тільки не руйнує таку дружбу, але навіть робить її міцніше. У будь-якому випадку, 62% всіх опитаних повідомили, що сексуальний потяг у їх міжстатевій дружбі присутній.

Інші перешкоди дружби між чоловіком і жінкою

  Психологи назвали основні перешкоди, які можуть перешкодити дружбі між чоловіком і жінкою. Крім проблеми сексуального напруги і потягу сюди відносяться: рівнозначність в оцінці один одного партнерами, проблема суспільного нерозуміння, а також і проблема знайомства чоловіки і жінки. Проблема суспільного нерозуміння полягає в тому, що дуже багато людей просто не вірять у можливість існування такої дружби. Якщо вони бачать таких друзів, то думають, що, насправді, це не друзі, а дуже близькі один одному люди – коханці.

Позитивні сторони дружби між чоловіком і жінкою

  Учені в ході проведених досліджень з’ясували, що, крім труднощів, дружба між чоловіком і жінкою несе в собі також і велика кількість корисних емоцій. Це відноситься, як до чоловіків, так і до жінок. Так, чоловіки оцінювали дружбу між чоловіком і жінкою як більш високу та якісну, а також приносить більше задоволення, якщо порівнювати з сексуальними стосунками. Більша частина опитуваних чоловіків повідомили, що з друзями протилежної статі вони спілкуються по-іншому і на інші теми, не так як з друзями-чоловіками. Жінок же в такій дружбі дуже приваблює можливість жартувати і базікати без тіні заздрощів, єхидства та інших неприємностей, які можуть супроводжувати спілкування з подружкою. Дружба з чоловіком більш легка, вона дає жінці відчуття захисту і тепла.

  У чому ж зазвичай виражається дружба?

  Звичайно, хорошим друзям завжди цікаво разом. Вони довіряють один одному свої таємниці, діляться своїми секретами. Справжні друзі ніколи не заздрять один одному, вони від усього серця радіють за успіх свого друга.

  Друзі в будь-якій ситуації готові допомогти один одному. Вони поважають один одного і регулярно спілкуються на різноманітні теми. Якщо цього не відбувається, то іноді дружній зв’язок може порушитися. Звичайно, спілкуючись часто й різнобічно, друзі бачать всі недоліки один одного, але миряться з ними, також як і зі своїми.

Щоб дізнатися, що саме ви відчуваєте до людини протилежної статі, дружбу або романтичне захоплення, необхідно зрозуміти, що вас у ньому найбільше приваблює. При цьому потрібно відзначити, що друзі зазвичай не звертають уваги на зовнішню привабливість один одного. З’ясуйте, ревнуєте ви свого друга протилежної статі, тому що якщо це тільки дружба, то ревнощів між друзями бути не повинно.

Як зберегти дружбу між чоловіком і жінкою?

  Зіпсувати дружбу між чоловіком і жінкою дуже просто. Щоб цього не сталося, слід уникати будь-яких натяків на будь-яку романтичну складову у ваших відносинах. Поважайте право свого друга на особисте життя.

  Бійтеся порушити в собі або свого друга романтичних почуттів. Уникайте ситуацій, які можуть спровокувати інтимні стосунки між вами. Намагайтеся не спілкуватися занадто часто на дуже відверті і особисті теми.

drugmj.blogspot.com

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com