image

Домінантність в парі згладжує конфлікти

Нове дослідження, проведене в Празькому університеті, показало, що романтичні відносини, в яких один з партнерів відіграє домінуючу роль, виявляються більш щасливими і гармонійними, ніж ті, в яких партнери знаходяться в повній рівності.

 

«Ми часто чули думку про те, що домінування і підпорядкування партнерів у відносинах - це проблема. Результати нашого дослідження можуть з цим посперечатися, а також вони ставлять під сумнів переконаність у тому, що рівність - головна запорука міцних відносин. Більше того, виявилося, що нерівність допомагає закоханим вирішувати проблеми в парі », - говорить співавтор дослідження Єва Йозікова.

 У ході дослідження під назвою «Чому жінки воліють покірних чоловіків» було опитано 340 молодих хлопців і дівчат з великих міст. Усім їм потрібно було відповісти, які відносини вони воліють: з людиною, яка буде «захищати і направляти їх по життю», або з тим, хто буде «захоплюватися і служити їм». З'ясувалося, що в більшості випадків у відносинах так чи інакше проявляється домінування одного партнера над іншим, причому в 24% випадків лідируюча роль належить саме дівчатам.

Цікаво, що пари з «нерівними відносинами» мають більше дітей (якщо точно, то на 15% більше), ніж ті, які будують їх в абсолютній рівноправності. Противники будь-якої нерівності мають набагато більш скромну динаміку поповнення в родині, можливо, тому, що не можуть розподілити обов'язки по догляду за дитиною. Доктор Йозіковіч додає: "Якщо дві людини займають рівне положення у відносинах і не бажають будь-якого домінування у парі, їм складніше вирішувати конфлікти, тому, що навіть дріб'язкова сварка переростає в серйозну конкуренцію". 

05-couple-drinking-coffee-by-the-sea-main

cosmo.com.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com