image

Найпоширеніші стереотипи про розлучення

Якщо весілля справедливо вважається одним з найщасливіших днів у житті жінки, то розлучення напевно є самим нещасним. Чи це не так? Розвінчуємо найпоширеніші міфи про розлучення!

Про розлученнях існує безліч стереотипів, які дісталися нам у спадок від наших мам і бабусь. Деякі з них, правда, відкидає саме життя. Наприклад, про те, що, мовляв, розлучена жінка сама не прогодує дітей, і другий шлюб їй не світить з таким, як пара-трійка нащадків. У повсякденному житті ми бачимо безліч прикладів того, як самотня мама примудряється не тільки прогодувати, а й вивчити своїх дітей в найпрестижніших вузах. А повторний шлюб став настільки поширеним явищем, що ставити хрест на своєму особистому житті після першого або другого розлучення вже якось непристойно. Спробуємо розвінчати і інші міфи!
 
Міф 1
Сварки і конфлікти - передвісники розлучення
Вважається, що якщо в парі мало не кожен день трапляються з'ясування стосунків зі скандалами і сварками, то ця пара приречена на розставання. Це не зовсім так. Конфлікти і розбіжність у думках - нормальне явище, особливо на перших роках спільного життя. У вас з чоловіком різне виховання, різний особистий досвід, немає нічого дивного в тому, що ви по-різному дивіться на багато речей. Але якщо і ви, і ваш чоловік намагаєтеся знайти компроміс і вирішити конфлікт, ваш шлюб може бути міцним і щасливим.

 
Міф 2
Розлучення - це крах і невдача
Ви справді так думаєте? По-вашому, чіплятися з останніх сил за відносини, в яких обидва нещасливі, краще? Кінець шлюбу - це, насамперед, перспективи чогось нового, що може трапитися і з вами, і з вашим чоловіком. Нові сім'ї, нові відносини, нова любов ... Вже не кажучи про те, що рішення про розлучення вимагає чималої сміливості і здатності вийти із зони комфорту. А це, погодьтеся, не невдача, а перемога - над собою.
 
Міф 3
Від розлучення можна врятуватися, якщо ...
На жаль, ніхто і ніколи, ніяка страхова компанія або проведений обряд не дадуть вам 100% гарантії того, що ви не розлучитеся. Адже в міру дорослішання ви змінюєтеся, змінюється і ваш чоловік. Через десять років ви можете виявити, що він став зовсім чужим: життєві складнощі, невдачі або перемоги можуть сильно змінити його особистість. Так само, як і вас, втім.

Міф 4
Розлучення - трагедія для дитини
Дитина проектує ваші емоції і почуття, тому недивно, що якщо ви робите з розлучення трагедію, то і ваш малюк сприймає ситуацію дуже гостро. Якщо ж ви поясните йому, що переставши бути вашим чоловіком, його тато залишиться його татом, то дитина поставиться до ситуації набагато спокійніше. І вже у всякому разі, малюк буде менше страждати через розлучення, ніж через щоденних батьківських сварок і конфліктів.

 

Міф 5
Зрада - найбільш часта причина розлучень
За проведеним дослідженням, тільки 17% розлучень трапляються через те, що один з подружжя сходив «наліво». Решта ж розводяться по куди більш прозаїчним причинам: відмінність характерів, небажання знаходити спільну мову, побутові негаразди і банальне пияцтво.
 
Міф 6
Розлучення - це завжди випробування для нервів
Насправді, розлучення - це вже підсумок, формальна фіксація того, що сім'я не відбулася. Скандалити, з'ясовувати стосунки і тягнути на себе ковдру вже пізно, і особливо марно намагатися помститися і показати «небо в діамантах». У тому, що колись дві люблячі люди стали одне для одного чужими, є вина кожного з них. Чи не краще спробувати проаналізувати свої помилки і намагатися не допустити їх в наступних відносинах?

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com