image

Ознаки, за якими можна визначити брехуна

П'ять ознак, за якими можна визначити брехню, виглядають так:

Виконавчий директор тренінгової компанії Calibrate та автор книги "Розпізнавання брехні" Памела Мейер поділилася способами викриття обману.

ЇЇ книга стала світовим бестселером, а TED-лекція Памели Мейер "Як розпізнати брехуна" була переглянута мільйонами людей і перекладена 40 мовами.

Слова віддалення. Коли брехуни хочуть довести свою «правоту», у їх мовленні з'являються фрази, які відгороджують і віддаляють людину від предмета обману.

Щоб сховати свою неправду, людина, як правило, переходить на формальний тон розмови. В якості прикладу такої брехні можна згадати промову екс-президента США Білла Клінтона: «У мене не було сексуальних стосунків з цією жінкою, міс Левінські».

Посмішка. Щиру посмішку видно не по губах, а по очах. Скоротити м'язи щік свідомо можна, але скоротити м'язи очей так, щоб це не виглядало штучно, неможливо. Якщо вам посміхається хтось підозрілий, дивіться йому прямо в очі.

Надлишок інформації. Чесна людина буде говорити тільки по справі, оскільки їй немає сенсу ухилятися від запитань і відповідей. Брехун запропонує вам купу додаткової інформації, завдяки якій він ухиляється від відповіді та змінює тему розмови.

Не дивіться на руки, дивіться на обличчя. Існує міф, що якщо людина смикає руками або мне їх, значить, вона бреше. Насправді обман людини можна розпізнати по її обличчю. На обличчі ошуканця певні емоції можуть з'являтися спонтанно, зміст промови може не відповідати виразу обличчя.

Різка зміна поведінки. Перед тим, як збрехати, людина має відчувати, що співрозмовники уважно її слухають і довіряють її словам. Під час переходу з правдивої промови на обман, брехун підсвідомо оцінює ситуацію, оглядає людей, які його оточують.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com