image

У 18 країнах жінка - власність чоловіка

У 155 країнах є хоча б один закон, що обмежує права жінок. Про це йдеться в доповіді Світового банку.

Аналітики з'ясували, що, незважаючи на зусилля феміністок, досі в ряді країн жінка без дозволу чоловіка не може влаштуватися на роботу і навіть отримати паспорт.

Дослідження показало, як йдуть справи з правами жінок в 173 державах. Публікацію документа приурочили до 20-річчя підписання 189 країнами Пекінської декларації про гендерну рівність. У ній сказано, що жінки в усьому світі повинні жити без насильства і мати можливість виконувати ту ж роботу за ті ж гроші, що й чоловіки.

За даними на 2015 рік, вільний вибір робочих місць для жінок присутній далеко не у всіх державах. 29 країн не дозволяють їм працювати ночами, а 41 забороняє трудитися на певних фабричних і заводських посадах.

Росію автори доповіді вважають «найкричущою порушницею» в області трудового законодавства. 456 професій доступні виключно чоловікам. Так, росіянкам заборонено працювати водіями вантажівок, провідниками товарних потягів, матросами, а також встановлювати антени на великій висоті.

А у Франції ж жінкам заборонено бути листоношами, оскільки їм не можна піднімати вантаж більше 25 кг. «Це ж середня вага 5-річної дитини, а багато жінок піднімають своїх дітей щодня, - прокоментувала автор дослідження Сара Ікбал. - Втім, в даному випадку видно, що не всі обмеження говорять про дискримінацію, деякі - про захист жінок ».

Чимало в дослідженні і лякаючою статистики: у ХХI сторіччі мешканкам 19 держав закон наказує беззаперечне підпорядкування чоловікові. У 32 країнах жінки досі змушені просити дозволу подружжя, щоб отримати паспорт. У 22 країнах заміжні не мають права вирішувати, яке громадянство буде у їхніх дітей. Вийти на роботу без дозволу чоловіка жінки не можуть в 18 країнах, у тому числі в Кувейті, Мавританії, Камеруні. Така ж ситуація в Ірані, Йорданії, ОАЕ, Ємені, в Болівії.

Але є й оптимістичні дані: в 65 країнах були проведені 94 реформи, що поліпшують ситуацію відносно гендерної рівності. Закони, що забороняють насильство в сім'ї, прийняті в 127 країнах (25 років тому таких було сім). Правда, в 46 країнах як і раніше немає правової заборони на злочини такого роду.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com