image

Як правильно планувати сімейний бюджет?

Багато сімей рано чи пізно зустрічаються з ситуацією, коли грошей не вистачає до зарплати, і куди вони поділися - невідомо. Задумайтеся про ведення сімейного бюджету.

Це Вам дозволить:

- контролювати всі витрати;
- завжди мати кошти на непередбачені витрати;
- позбутися боргів і кредитів;
- економити сімейний бюджет, не завдаючи істотного збитку звичному способу життя;
- здійснити свою мрію.

Найперший і найважливіший етап - постановка мети. Дайте відповідь на питання: навіщо ви вирішили рахувати витрати і доходи, що хочете отримати в результаті? Якщо у Вас не буде конкретної мети, то ведення сімейного бюджету ви закінчите максимум через пару місяців.
Після визначення мети починайте відстежувати витрати сім'ї.

На першому етапі рекомендується створити каркас сімейного бюджету витрат не вдаючись у дрібні подробиці. Згідно з науковими дослідженнями, людина може тримати в своєму полі контролю не більше семи предметів (плюс-мінус ще один або два в залежності від індивідуальних здібностей). Тому необхідно обмежити статті витрат пунктами, в які ви будете заносити поточні місячні витрати.

Можна повісити листок паперу під магніт на холодильнику, завести таблицю на домашньому комп'ютері або файл інтернет-ресурсу, доступний для всіх членів сім'ї. Головне, щоб кожен витрачаючи гроші, вносив витрати в одну зі статей бюджету.

Записуємо всі доходи і розподіляємо їх за видатковими статтями. Контролюємо витрати, не допускаємо непотрібних витрат.
З видатковою частиною справа дещо складніша. Ви вже місяць, а може й більше фіксували свої витрати.

Тепер їх необхідно систематизувати:

Недоторканий запас
Відразу після отримання заробітної плати чи іншого доходу відкладайте 20%. Цю частину бюджету витрачайте лише в разі якогось форс-мажору: хвороба, поломка необхідної побутової техніки або меблів і т. п.

Обов'язкові витрати
Комунальні платежі, абонентська плата за телекомунікаційні послуги, плата за харчування, погашення кредитів. Їх частка в сімейному бюджеті повинна становити в ідеалі 50%.

Всі інші витрати: відпочинок, розваги, одяг, господарство і т. д.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com