image

Якщо заміж не кличуть...

Тривала самотність, як правило лякає та навіює сум. Що робити, коли ви вже втратили надію зустріти другу половинку?

В нашому суспільстві самотність прирівнюється до недоліку, а нерідко навіть до великого горя: «Вона так і не вийшла заміж.. Нещасна жінка!». А в цієї жінки хороша робота, багато друзів, вона подорожує ти живе наспівуючи. Нещасною її точно не назвеш. Такій дамі можна тільки позаздрити. Але якщо це не ваш випадок? Ви, навпаки, чітко відчуваєте, що «годинник-то тікає», і починаєте нервово придивлятися в кожного нового знайомого: «Може, доля моя?» Настав час змінити тактику.

Крок 1. Відпустити ситуацію

Коли ви зациклені на проблемі, ви витрачаєте час на пошуки того самого, обговорюєте свою ситуацію з мамою, подругами, думаєте про це в день та вночі. Невідомо, яким чином, але чоловік відчуває, якщо жінка хоче вийти заміж. Вважайте, у вас на лобі написано: « Безумно хочу знайти чоловіка!» А коли людина розуміє, що його намагаються зловити, спрацьовує захисна реакція організму і він тікає. Та й непотрібно забувати: те, що легко дається, не хочеться завойовувати. Чоловік повинен відчути азарт, драйв, тільки в такому випадку у нього з’явиться бажання завоювати вас будь-якою ціною. Так що зітріть напис зі свого лобу та перестаньте думати про це.

Крок 2. Вийти заміж за себе

Не дивуйтеся, тут немає ніякою опечатки. Психологи рекомендують самотнім жінкам прийняти свій стан та змиритися з тим, що в найближчий час заміж вони, скоріше за все, не вийдуть. А може, цього взагалі ніколи не станеться. Так теж буває. Як бути в такому випадку? Зробіть пропозицію руки та серця собі коханій та починайте себе балувати. Не хочете готувати вечерю сьогодні? Не готуйте! Після роботи зайдіть у затишну кав'ярню, де вас смачно нагодують і ви відпочинете. В офісі намічається цікавий проект і вам хочеться днювати та ночувати там? Вперед та з піснею! Може премію дадуть за подібний ентузіазм. Втомилися чекати на день народження, щоб отримати в подарунок гарний букет? Купіть квіти собі самі, хай вони тішать око не тільки по святам. Набрали зайву вагу? Запишіться в басейн або на танці (давно ж збиралися!) та проводьте час в задоволення та з користю.

Коли особливо турботливі будуть питати вас: «Заміж-то збираєшся?», відповідайте: «Не збираюся! Я і так щаслива!».

Крок 3. Змінюйте світ на краще

Дослідження показують: люди, які займаються волонтерством, благодійністю або просто допомагають іншим, щасливіші тих, хто зациклений тільки на власному задоволенні. Спробуйте, може, це спрацює і з вами. Не обов’язково робити щось глобальне. Любі добрі дрібниці можуть змінити ваше життя на краще. Наприклад, переведіть бабусю через дорогу. Може, вона розчулиться та познайомить вас зі своїм розлученим онуком. А може, цього і не станеться, але ви запустите бумеранг добра, котрий рано чи пізно до вас повернеться.

Олена розповідає: « В тяжкий період свого життя я вирішила переключитися на щось інше, окрім самобичування, і стала допомагати притулку тварин, який знаходиться поряд з будинком. Спочатку я зустріла Антошку – кота, якому потрібна була операція, і його чекав тривалий період реабілітації. Ми пройшли через це, і в мене з’явився вірний друг. А потім раптом мені зателефонував ветеринар і, заїкаючись, запросив «випити чашечку кави, поговорити». В цьому році ми плануємо одружитися і сміємося, що Антошка – наш пухнастий купідон». Ніколи не можна знати напевно, де ви зустрінете того самого.

Не ставте собі за мету зробити добру справу, щоб зустріти другу половинку. Добро повинно бути від душу – попереджають психологи. Або ви повернетеся до проблеми за циклювання на своєму стані. І ось ви вже не допомагаєте безпритульним кошенятам, а бігаєте в притуло з думкою «Ну де ж ви, чоловіки?» Ви будете виглядати смішно.

Матеріал підготувала практичний психолог Ольга Сергіївна Чепур

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com