image

Жінки переживають негативні емоції важче, аніж чоловіки

Представники сильної статі демонструють більш аналітичний, ніж емоційний підхід, коли стикаються з негативними емоціями. При цьому жінки більше фокусуються на переживаннях, що викликаються цими емоціями, як показало нове дослідження. 

Його автори виявили, що жінки більш чутливі до негативних образів у порівнянні з чоловіками.

Це може пояснити, чому жінки частіше страждають від тривожних станів і депресій. "Більш значна емоційна реактивність у жінок пояснює багато речей, включаючи їх дворазовий ризик зіткнутися з депресіями і тривожними станами в порівнянні з чоловіками", - говорить автор дослідження Андріана Мендрик.

У ході спостережень дослідники з'ясували, що певні області чоловічого і жіночого мозку, особливо що відносяться до лімбічної системи, реагують по-різному при перегляді негативних картинок. Для експерименту 46 добровольців, включаючи 25 жінок, переглядали різні зображення, а також говорили про те, чи викликають вони у них позитивні, нейтральні або негативні емоції.

У теж час за допомогою спеціального обладнання вчені стежили за активністю мозку добровольців. До початку експерименту у всіх також бралися аналізи крові для визначення рівня гормонів, включаючи естроген і тестостерон.

Виявилося, що суб'єктивний рейтинг негативних образів був вищий у жінки. Підвищений рівень тестостерону зв'язувався з низькою чутливістю, в той час як більш високі фемінні ознаки, незалежно від статі добровольця, вказували на підвищену чутливість.

healthyliving

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com