image

Жіночі й чоловічі професії: хто більше заробляє (ДОСЛІДЖЕННЯ)

Незважаючи на приблизно рівну кількість жінок і чоловіків, на ринку праці існують питомо чоловічі проф. сфери (автобізнес, ІТ, ТОП-менеджмент), чоловіки довше працюють та більше заробляють. 

Такі дані були отримані в результаті аналізу бази резюме  Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна розміщено 48% резюме жінок та 52% резюме чоловіків. Однак, незважаючи на майже рівну зацікавленість в роботі, напрямки розвитку кар’єри у жінок і чоловіків відрізняються. Як і раніше, на ринку праці існують традиційно жіночі і традиційно чоловічі проф. сфери. При цьому питомо жіночих значно менше, і розрив між чоловіками і жінками у них менш помітний, ніж у суто чоловічих проф. сферах.

Отже, проф. сфери, які можна назвати зоною переважного чоловічого інтересу, — це безпека, видобуток сировини, автобізнес. У цих проф. сферах жінок менше ніж 10%. Третина і менше жінок працює у таких проф. сферах, як транспорт та логістика, ТОП-менеджмент, будівництво, кваліфікована робота на виробництві, ІТ та телеком. А от у продажах, які замикають десятку «чоловічих» спеціалізацій, жінок уже майже 40%.

Зауважимо, що за останні кілька років ситуація на ринку фактично не змінилась – як список «чоловічих» професій, так і відсоткові співвідношення у 2015 році майже збігаються з даними за 2012. Так, кількість жінок у ІТ-сфері за 3 роки збільшилась всього 2%, в сфері продажів — на 4%, а кількість жінок-керівників по відношенню до чоловіків фактично не змінилась, як і працівниць, зайнятих у автобізнесі.

Щодо «жіночих» проф. сфер, то лідерство тут тримають такі напрями, як адміністративний персонал, управління персоналом, наука та освіта, бухгалтерія та фінанси підприємства. При цьому навіть у найбільш «жіночих» проф. сферах чоловіків не менше чверті (в той час як у найбільш «чоловічих» проф. сферах резюме жінок складають 3-5%).

Порівняно із статистикою трирічної давності, кількість чоловіків помітно зросла лише у сфері управління персоналом, у решті проф. сфер зміни фактично не помітні.

Зазначимо, що найбільш зрівноваженими за ознакою статі є такі проф. сфери, як страхування, банківська сфера та юриспруденція. Саме тут приблизно рівна кількість резюме від жінок і чоловіків.

Серед чоловіків найчастіше шукають роботу молоді спеціалісти, програмісти, спеціалісти з продажів та кваліфіковані виробничі спеціалісти. ТОП-10 проф. сфер, найбільш популярних серед чоловіків, порівняно із 2012 роком взагалі не зазнав змін.

Серед жінок-пошукачок найбільше тих, хто тільки починає кар’єру, бухгалтерів, адміністративних працівників, спеціалістів із продажу та маркетологів.

Для оцінки сегрегації ринку праці за статевою ознакою дуже показовою буде оцінка співвідношення кількості жінок і чоловіків у різних вікових групах. Жінки раніше починають свою кар’єру, але і раніше її закінчують. Так, в групі молоді кількість жінок більша, аніж чоловіків. У 20-30 років кількість і жінок, і чоловіків рівна, а от починаючи від 30 років кількість жінок серед офісних працівників стабільно зменшується.

Також надзвичайно помітна сегрегація ринку праці і з погляду бажаного заробітку пошукачів. Зарплатні очікування жінок помітно нижчі, ніж у чоловіків. Так, наприклад, мінімальні бажані зарплати серед жінок знаходяться в діапазоні до 3200 грн, в той час як серед чоловіків — до 5000 грн. Середній діапазон бажаних зарплат для жінок офісних спеціальностей — 6-9 тис. грн, для чоловіків — 10-15 тис. грн. Високими зарплатні очікування жінок можна назвати, якщо вони починаються від 16 тис. грн, а чоловічі — від 25 тис. грн.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у жовтні 2015 року.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com