image

7 токсичних предметів, які можуть бути у вашій оселі

Деякі з них лежать в дальньому кутку шафи, а інші стоять на видному місці.

Освіжувач повітря

Освіжувачі повітря допомагають позбутися неприємних запахів в квартирі. Часто ми розпилюємо їх у ванній і туалеті - приміщеннях, що не провітрюються. Це не дуже правильно. До складу освіжувачів повітря входять фталати - хімічна добавка для стійкості аромату.

Фталати також зустрічаються в лаку для нігтів, косметичній продукції, дитячих іграшках і в пластику. Часто про їхню присутність виробники не попереджують, а приховують за словом «ароматизатор». Такі шкідливі речовини виявили у 12-ти з 14-ти освіжувачів повітря, в складі яких фталати відзначені не були.

Фталати впливають на рівень гормонів в організмі: у чоловіків вони викликають зниження тестостерону і є причиною погіршення роботи репродуктивної системи.

Що робити

Спробуйте зробити освіжувач повітря з натуральних компонентів своїми руками.

Для 100 мл освіжувача повітря вам необхідно:

  • 15-20 крапель ефірної олії, запах якої вам подобається (можете змішати кілька);
  • 1 чайна ложка спирту;
  • пляшечка з пульверизатором;
  • дистильована вода.

Додайте олію і спирт у пляшечку і акуратно змішайте їх круговими рухами. Залийте водою, щільно закрутіть насадку-розпилювач і акуратно струсіть. Готово!

Касові чеки

Більшість чеків, які ми забираємо з магазину після кожної покупки або з банкомату після успішної операції, надруковані на термопапері. До її складу входить бісфенол А.

Бісфенол А - хімічна речовина, яка негативно впливає на ендокринну систему, щитовидну залозу і репродуктивну систему.

Вона може потрапити до організму навіть через шкіру, наприклад, коли ви берете чек до рук.

І хоча сьогодні багато країн внесли речовину до списку заборонених, а виробники погоджуються з екологами і намагаються звести до мінімуму її використання, бісфенол А все ще може зустрічатися у складі пластикових пляшок і посуду.

Що робити

Відмовтеся від паперових чеків і не накопичуйте їх удома, щоб порахувати, скільки ви витратили на продукти за місяць. Сьогодні майже всі здійснені операції можна відстежувати через смартфон.

Скачайте додаток магазину і стежте за своїми покупками онлайн. Встановіть мобільний додаток вашого банку, щоб завжди бути в курсі залишкового балансу.

Кульки від молі

Щоб міль не з'їла одяг, до шафи кладуть спеціальні кульки. Активною речовиною в них виступає нафталін або парадихлорбензол - речовина, згубна не лише для комах, а й для людей.

Нафталін визнано канцерогеном, він також може викликати головні болі, нудоту, діарею і подразнення шкіри. Кульки небезпечні ще й тим, що маленькі діти можуть помилково прийняти їх за цукерку.

Що робити

Упаковуйте одяг, що не плануєте діставати із шафи в найближчі місяці, в герметичний чохол. Обов'язково почистіть його, перш ніж упакувати.

Регулярно прибирайте в шафі: пилососьте усі куточки, видаляйте пил, волосся і бруд.

Меблі з ДСП

Меблі можуть містити в собі формальдегід - канцероген, небезпечний для здоров'я людини. При надлишку речовини і високій чутливості у деяких людей може початися печіння в очах, носі або горлі, кашель, нудота і подразнення шкіри.

Що робити

Дізнайтеся стандарти якості країни-виробника і уважно вивчіть сертифікати. Зверніть увагу на зовнішній вигляд і запах, що виділяє новий диван або стіл. Якщо запах сильний і їдкий - це сигнал, який не можна ігнорувати.

Батарейки

Робочі батарейки та акумулятори при правильній експлуатації не завдадуть шкоди. Мова йде про довгострокову перспективу. Свинець і кадмій, що входять до складу батарейки або акумулятора, негативно впливають на нирки, печінку і нервову систему людини. Крім іншого, кадмій визнаний канцерогеном.

Батарейка, яка завалялася з незапам'ятних часів у дальньому кутку шафи, може бути з'їдена корозією. Її корпус зруйнується, а токсичні речовини опиняться на зовні.

Що робити

Здавайте використані батарейки та акумулятори на утилізацію відразу, як тільки вони вийдуть з ладу. Не зберігайте їх у пристроях, якими довго не користуєтеся. Проведіть ревізію і віднесіть неробочі батарейки в найближчий пункт збору відходів.

Сонцезахисні засоби

Не всі сонцезахисні засоби небезпечні, а особливо ті, у складі яких є оксибензон. Вчені виявили, що ця речовина накопичується в організмі і негативно впливає на ендокринну систему.

Крім того, потрапляючи у воду разом із захисним кремом на нашій шкірі, оксибензон вбиває корали, руйнуючи молекули ДНК, а також деформуючи їх на стадії личинки. У високих концентраціях речовина була виявлена ​​саме в популярних серед туристів місцях.

Що робити

Читайте склад і вибирайте сонцезахисні засоби, що містять оксид цинку або діоксид титану в якості активних компонентів.

Пластиковий посуд

У складі пластикового посуду можуть бути вже знайомі нам фталати і бісфенол А. Небезпечні речовини можуть проникнути в організм разом з продуктами, які зберігаються в такій тарі.

Що робити

Американська академія педіатрії рекомендує уникати пластикового посуду або упаковки з маркуванням 03, 06 і 07.

03_PVC_1533234067

Частково її можна замінити на скляну або металеву. Наприклад, контейнери для їжі, обробні дошки, кухонні лопатки.

lifehacker

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com